28.5 C
Lutsk
П’ятниця, 12 Липень, 2024
Всі новини Основи православ'я Публікації

Чого не варто робити у дні Масниці, щоб не захворіти – митр. Антоній (Паканич)

Керуючий справами Української Православної Церкви, митрополит Антоній пояснює, чому, з точки зору християнства, люди хворіють – і який урок вони можуть засвоїти з цього для духовного життя. Також він розповідає, чому у розпал свят питання про хвороби стає особливо актуальним.

Корінь усіх хвороб, як і всякого зла – це гріх. І в цьому немає жодних сумнівів.

Хвороба, як і зло, не виникає сама собою, ні звідки, без всяких на те причин. Наш фізичний стан і життєві ситуації безпосередньо залежать від того, як ми живемо, як ставимося до людей, наскільки щиро та ретельно виконуємо євангельські заповіді.

Якщо ми нехтуємо вимогами Христа щодо моральності та духовної досконалості, наша душа, а згодом і тіла, будуть хворіти. Таким чином, хвороба – це не кара за гріхи, це попередження, сигнал, що з нашим духовним життя щось не так. Треба зупинитися та задуматися, поки не пізно.

У перід свят варто бути особливо акуратними та уважними. Адже гуляння ніколи не втримаєш у рамках, а переїданням та зловживанням спиртними напоями не покращиш свій фізичний стан.

Міра під час святкування  – це рятівна соломинка. По запас не наїсишся і не нап’єшся.

Не будемо забувати про перевагу духовного життя над земним, а духовного здоров’я – над тілесним. Тоді все у нашому житті стане на свої міста.

“Бог дав людині прекрасне тіло. Завдання людини полягає в тому, щоб у цьому прекрасному тілі створити собі прекрасну душу”, – говорить святитель Іоанн Златоуст.

Джерело

Вас може зацікавити

7 грудня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Що таке покаяння та для чого воно потрібне

Редактор Головний

Як Церква ставиться до звичаю залишати їжу на могилі покійного

Редактор Головний