13.3 C
Lutsk
Неділя, 14 Квітень, 2024
Календар

30 жовтня 2019 року – календар з повчанням

Седмиця 20-а після П’ятидесятниці. Глас 2.
День пісний.
Дозволяється їжа з олією.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрор. Осії  (820 до Р.Х.). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрмч. Андрія Критського (767).

Мчч. безсрібників Косми і Даміана, Аравійських, і братів їх мчч. ЛеонтіяАнфіма і Євтропія (287 або 303). Перенесення мощей прав. Лазаря Чотириденного, єп. Кітійського (898). Прп. Антонія Леохнівського, Новгородського (1611). Кончина  (1942) та знайдення мощей (2008) блж. інокині Параскеви Старобільської. 

Сщмчч. Неофіта і Анатолія пресвітерів, прмчч. Іакінфа і Каліста (1918). Сщмч. Олександра, архієп. Семипалатинського (1937).

Ікон Божої Матері, йменованих “До Різдва і після Різдва Діва” (1827) та “Визволителька” (бл. 1889).

Євангельські Читання

Флп., 243 зач., II, 24-30. Лк., 47 зач., IX, 44-50.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Хто прийме Мене, той приймає Того, Хто послав Мене”, – сказав Господь. А той, хто послав Його, – Бог, відповідно, хто сповідує Господа, той Бога сповідує, а хто не сповідує Його, той і Бога не сповідує.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

Скажеш: я сповідую Христа великим, премудрим, всесвітнім учителем. Ні, сповідуй Його так, як Він Сам говорить про Себе, що Він і Його Отець – це єдина суть. Хто не сповідує Його так, той, як би не величав Господа, все одно, що не сповідує Його, а не будучи сповідником Його, не сповідує і Отця, не сповідує Бога.

 

Тому, яким би богошанувальником не видавав себе, ти не богошанувальник, коли не сповідуєш Господа Іісуса Христа Сином Божим Єдинородним, який заради нас воплотився і Своєю хресною смертю нас спас.

 

Не все одно якого Бога сповідувати, лише би сповідувати: ті, хто поклоняється сонцю та зіркам, або вигаданим істотам, не називаються богошанувальниками, тому що не те вважали Богом, що є Бог. Так і той, хто Господа не сповідує, не є богошанувальником, тому що не того Бога сповідує, який істинний Бог.

 

Істинний Бог не може бути без Сина совічного та собезначального. Тому, якщо скоро не сповідуєш Сина, то не сповідуєш і Бога істинного. Яка ціна твого сповідування – один Бог розсудить, але оскільки нам Бог відкритий Богом істинним, то окрім цього одкровення не можна мати Бога істинного.

 

Вас може зацікавити

31 березня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

18 жовтня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

2 травня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний