Седмиця 24-а після П’ятидесятниці. Глас 6. Різдвяний піст. |
Свт. Григорія чудотворця, єп. Неокесарійського (бл. 266-270). Прп. Нікона, ігумена Радонезького, учня прп. Сергія (1426).
Мчч. Ацискла і Вікторії, Кордувійських (IV). Прп. Лазаря іконописця (бл. 857). Мч. Гоброна, у св. Хрещенні Михаїла, і з ним 133-х воїнів (914) (Груз.). Прп. Севастіана Джексонського (1940) (Серб.).
Євангельські Читання
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
“СІЛЬ – ДОБРА СПРАВА; АЛЕ ЯКЩО СІЛЬ ВТРАЧАЄ СИЛУ, ЧИМ ВИПРАВИТИ ЦЕ?” СІЛЬ – УЧНІ ГОСПОДА, ЯКІ, ВИКЛАДАЮЧИ ЙОГО НАСТАНОВИ ЛЮДЯМ, ВИКОРІНЮВАЛИ МОРАЛЬНУ У НИХ ГНИЛІСТЬ.
ЯКЩО ТАКЕ ВИКЛАДАННЯ НАЗВЕМО ПРОСВІТЛЕННЯМ, ТО І ТИТЛО СОЛІ ПОВИННЕ ТАКОЖ ПЕРЕЙТИ НА ЦЕ ОСТАННЄ.
ПРОСВІТЛЕННЯ ДІЄ ЯК СІЛЬ, КОЛИ ВОНО ДОТРИМУЄТЬСЯ УСІХ ОСНОВ ТА ЕЛЕМЕНТІВ ВЧЕННЯ ГОСПОДНЬОГО, КОЛИ САМЕ ПОЛЯГАЄ У ВЧЕНІ В ГОСПОДА, А ЯКЩО ВОНО ВІДСТУПАЄ ВІД ЦЬОГО НАПРЯМКУ І ЗАМІСТЬ УРОКІВ ГОСПОДНІХ ЗАСВОЮЄ СОБІ ЧУЖІ ВЧЕННЯ, ТОДІ ВОНО БУЯНИТЬ САМЕ І СТАЄ НЕПОТРІБНИМ, САМЕ ЗАРАЖАЄТЬСЯ ГНИЛІСТЮ ПОМИЛОК ТА НЕПРАВДИ І ПОЧИНАЄ ВЖЕ ДІЯТИ НЕ ЦІЛИТЕЛЬНО, А ЗАРАЗНО.
ІСТОРІЯ ПІДТВЕРДИЛА ТА ПІДТВЕРДЖУЄ ЦЕ ПОВСЮДНИМИ ДОСЛІДАМИ. ЧОМУ Ж НІХТО НЕ ПРИСЛУХАЄТЬСЯ ДО ДОСВІДУ: ВОРОГ НА ВСІХ НАВОДИТЬ МОРОК І ВСІМ ДУМАЄТЬСЯ, ЩО ТЕ І СВІТЛО, КОЛИ У ВЧЕННЯХ ТРИМАЮТЬСЯ ПОДАЛІ ВІД ВЧЕННЯ ГОСПОДНЬОГО.