17.8 C
Lutsk
Неділя, 23 Червень, 2024
Всі новини Календар

30 листопада 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 24-а після П’ятидесятниці. Глас 6.
Різдвяний піст.

Совершается служба на шестьСвт. Григорія чудотворця, єп. Неокесарійського (бл. 266-270). Совершается служба со славословиемПрп. Нікона, ігумена Радонезького, учня прп. Сергія (1426).

Мчч. Ацискла і Вікторії, Кордувійських (IV). Прп. Лазаря іконописця (бл. 857). Мч. Гоброна, у св. Хрещенні Михаїла, і з ним 133-х воїнів (914) (Груз.). Прп. Севастіана Джексонського (1940) (Серб.).

Євангельські Читання

1 Сол., 268 зач., III, 9-13. Лк., 77 зач., XIV, 25-35. Прп.: Гал., 213 зач., V, 22 – VI, 2. Мф., 10 зач., IV, 25 – V, 12 . Свт.: 1 Кор., 151 зач., XII, 7-11. Мф., 34 зач. (від полу́), X, 1, 5-8 .

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“СІЛЬ – ДОБРА СПРАВА; АЛЕ ЯКЩО СІЛЬ ВТРАЧАЄ СИЛУ, ЧИМ ВИПРАВИТИ ЦЕ?” СІЛЬ – УЧНІ ГОСПОДА, ЯКІ, ВИКЛАДАЮЧИ ЙОГО НАСТАНОВИ ЛЮДЯМ, ВИКОРІНЮВАЛИ МОРАЛЬНУ У НИХ ГНИЛІСТЬ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ЯКЩО ТАКЕ ВИКЛАДАННЯ НАЗВЕМО ПРОСВІТЛЕННЯМ, ТО І ТИТЛО СОЛІ ПОВИННЕ ТАКОЖ ПЕРЕЙТИ НА ЦЕ ОСТАННЄ.

 

ПРОСВІТЛЕННЯ ДІЄ ЯК СІЛЬ, КОЛИ ВОНО ДОТРИМУЄТЬСЯ УСІХ ОСНОВ ТА ЕЛЕМЕНТІВ ВЧЕННЯ ГОСПОДНЬОГО, КОЛИ САМЕ ПОЛЯГАЄ У ВЧЕНІ В ГОСПОДА, А ЯКЩО ВОНО ВІДСТУПАЄ ВІД ЦЬОГО НАПРЯМКУ І ЗАМІСТЬ УРОКІВ ГОСПОДНІХ ЗАСВОЮЄ СОБІ ЧУЖІ ВЧЕННЯ, ТОДІ ВОНО БУЯНИТЬ САМЕ І СТАЄ НЕПОТРІБНИМ, САМЕ ЗАРАЖАЄТЬСЯ ГНИЛІСТЮ ПОМИЛОК ТА НЕПРАВДИ І ПОЧИНАЄ ВЖЕ ДІЯТИ НЕ ЦІЛИТЕЛЬНО, А ЗАРАЗНО.

 

ІСТОРІЯ ПІДТВЕРДИЛА ТА ПІДТВЕРДЖУЄ ЦЕ ПОВСЮДНИМИ ДОСЛІДАМИ. ЧОМУ Ж НІХТО НЕ ПРИСЛУХАЄТЬСЯ ДО ДОСВІДУ: ВОРОГ НА ВСІХ НАВОДИТЬ МОРОК І ВСІМ ДУМАЄТЬСЯ, ЩО ТЕ І СВІТЛО, КОЛИ У ВЧЕННЯХ ТРИМАЮТЬСЯ ПОДАЛІ ВІД ВЧЕННЯ ГОСПОДНЬОГО.

Вас може зацікавити

Архіпастир очолив Літургію у Волинській духовній семінарії та помолився за захисників і захисниць України

Редактор Головний

Архіпастир звершив святкове богослужіння Вербної неділі. ФОТО

Редактор Головний

Керуючий єпархією звершив всенічне бдіння напередодні 1-ої Неділі після П’ятидесятниці, Всіх святих

Редактор Головний