Субота Світлої седмиці.
Сщмч. Симеона, єп. Персидського, і з ним мчч. Авделая та Ананії пресвітерів, Хусдазата (Усфазана) євнуха, Фусика, Азата, мц. Аскітреї та багатьох інших (344). Прп. Акакія, єп. Мелітинського (близько 435).
Мч. Адріана (251). Свт. Агапіта, папи Римського (536). Прп. Зосими, ігумена Соловецького (1478). Знайдення мощей прп. Олександра Свірського (1641). Прп. Паїсія Київського, Христа заради юродивого (1893). Св. Михаїла спов., пресвітера (1935); сщмч. Феодора пресвітера (1942).
Євангельські Читання
Діян., 8 зач., III, 11-16. Ін., 11 зач., III, 22-33.
Після заамвонної молитви на літургії читається молитва на роздроблення артоса та буває роздроблення і роздача артоса.
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
ДВА У НАС ЖИТТЯ – ПЛОТСЬКЕ ТА ДУХОВНЕ. ДУХ НАШ ЯК НІБИ ПОХОВАНИЙ У ПЛОТІ. КОЛИ, ОЖИВШИ БЛАГОДАТТЮ БОЖОЮ, ПОЧНЕ ВІН ВИТЯГУВАТИ З СЕБЕ СПІВРОЗЧИНЕННЯ З ПЛОТТЮ ТА ЯВЛЯТИСЯ У ДУХОВНІЙ ЧИСТОТІ СВОЇЙ, ТОДІ ВІН ВОСКРЕСАЄ АБО ВОСКРЕШАЄ СЕБЕ ЧАСТИНА ЗА ЧАСТИНОЮ.
КОЛИ Ж ВІН ВСЬОГО СЕБЕ ВИЖЕНЕ З ЦІЄЇ ЗВ’ЯЗНОСТІ, ТОДІ ВИХОДИТЬ ЯК З ГРОБУ, В ОНОВЛЕНОМУ ЖИТТІ, І ТАКИМ ЧИНОМ ДУХ СТАЄ САМ СОБОЮ ЖИВИМ ТА ДІЙСНИМ; А ГРОБ ПЛОТІ САМ СОБОЮ Є МЕРТВИМ ТА БЕЗДІЯЛЬНИМ, ХОЧА ТЕ ТА ІНШЕ В ОДНОМУ ТА ТОМУ Ж ЛИЦІ. І ОСЬ ТАЄМНИЦЯ ТОГО, ЩО ГОВОРИТЬ АПОСТОЛ: “ДЕ ДУХ ГОСПОДНІЙ, ТАМ СВОБОДА” (2 КОР. 3, 17).
ЦЕ – СВОБОДА ВІД ПРИСТРАСТЕЙ, ЯКІ РОЗТЛІВАЮТЬ ЄСТВО НАШЕ. ЦЕЙ ДУХ, ЯКИЙ ВСТУПИВ У СВОБОДУ ЧАД БОЖИХ, ТЕЖ ПРИВАБЛИВО РОЗЦВІЛИЙ МЕТЕЛИК, ЯКИЙ ВИПУРХНУВ ЗІ СВОГО КЛУБОЧКА. ОСЬ ЙОГО РАЙДУЖНЕ РОЗКВІТНЕННЯ: ЛЮБОВ, РАДІСТЬ, МИР, ДОВГОТЕРПІННЯ, БЛАГІСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, ВІРА, КРОТКІСТЬ, СТРИМАННЯ. НЕВЖЕ ПОДІБНА КРАСОТА ДОСКОНАЛОСТІ НЕ МАЄ СИЛИ ПРОБУДИТИ У НАС БОРОТЬБУ?