16.9 C
Lutsk
Середа, 22 Травень, 2024
Календар

30 квітня 2020 року – календар з повчанням

 

Седмиця 2-а після Пасхи. Глас 1.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСщмч. Симеона, єп. Персидського, і з ним мчч. Авделая та Ананії пресвітерів, Хусдазата євнуха, ФусикаАзата, мч. Аскітреї та багатьох інших (344). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Акакія, єп. Мелітинського (бл. 435). Совершается служба с полиелеемПрп. Зосими, ігумена Соловецького (1478).

Мч. Адріана (251). Свт. Агапіта, папи Римського (536). Знайдення мощей прп. Олександра Свірського (1641). Прп. Паїсія Київського, Христа ради юродивого (1893).

Св. Михаїла спов., пресвітера (1935). Сщмч. Феодора пресвітера (1942).

Євангельські Читання

Діян., 12 зач., IV, 23-31. Ін., 16 зач., V, 24-30 .

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“І повиходять ті, що чинили добро, на воскресення життя, а котрі зло чинили, на воскресення Суду”. Ось чим усе закінчиться! Як ріки течуть кожна у своє море, так течія життя нашого настане, зрештою, кожна у місці за характером своїм. І ті, які воскреснуть у житті, будуть на суді, але суд тільки збереже їх виправдання та визначення по життю; тоді як інші воскреснуть тільки за тим, щоб вислухати осудження на вічну смерть.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

Життя та смерть їх характеризуються тепер ще від того, що одні роблять живі справи, а інші – справи мертві та мертвущі. Живі справи – ті, які звершуються за заповідями з радістю духу, у славу Божу; мертвущі ж справи – ті, які звершують проти заповідей, у богозабуття, в угоду собі та пристрастям своїм.

 

Мертві справи – всі, які хоч за формою не противні заповідям, але робляться без всякої думки про Бога та вічне спасіння, з яких-небудь видів себелюбства. Бог – життя; але тільки і живе те, у чому є частина Його. І ось у кого тільки мертві та мертвущі справи, той прямо йде і в останній день піде на осудження смерті; а в кого справи всі живі, той іде та в останній день вийде на отримання вічного життя.

Вас може зацікавити

26 липня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

12 березня 2024 року – календар з повчанням

Редактор Головний

18 квітня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний