18.2 C
Lutsk
Середа, 19 Червень, 2024
Всі новини Календар

19 грудня 2021 року – календар з повчанням

Неділя 26-а після П’ятидесятниці. Глас 1.
Різдвяний піст.
Дозволяється риба.

Совершается всенощное бдениеСвятителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських, чудотворця (бл. 345).

Євангельські Читання

Утр. – Єв. 4-е, Лк., 112 зач., XXIV, 1-12. Літ. – Єф., 229 зач., V, 8-19. Лк., 85 зач., XVII, 12-19 (Неділи 29-ої). Свт.: Євр., 335 зач., XIII, 17-21. Лк., 24 зач., VI, 17-23.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ЗЦІЛЕНІ ДЕСЯТЬ ПРОКАЖЕНИХ, А ПОДЯКУВАТИ ГОСПОДУ ПРИЙШОВ ТІЛЬКИ ОДИН. ЧИ НЕ ТАКОЮ Є ПРОПОРЦІЯ ВДЯЧНИХ ЛЮДЕЙ, ЯКІ ОТРИМУЮТЬ БЛАГІ СПРАВИ ВІД ГОСПОДА?

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ХТО НЕ ОТРИМУВАВ БЛАГ АБО, ТОЧНІШЕ, ЩО Є У НАС І ЩО БУВАЄ З НАМИ, ЩО НЕ БУЛО БИ БЛАГИМ ДЛЯ НАС? А МІЖ ТИМ, ЧИ ВСІ ВДЯЧНІ БОГУ І ЧИ ВСІ ДЯКУЮТЬ ЙОМУ? Є НАВІТЬ ТАКІ, ЯКІ ДОЗВОЛЯЮТЬ СЕБЕ ЗАПИТУВАТИ: “ДЛЯ ЧОГО БОГ ДАВ БУТТЯ? КРАЩЕ БИ НАМ НЕ БУТИ”.

 

БОГ ДАВ ТОБІ БУТТЯ ДЛЯ ТОГО, ЩОБ ТИ ВІЧНО ЗАЗНАВАВ БЛАГ; ВІН ДАВ ТОБІ БУТТЯ ДАРОМ, ДАРОМ ЗАБЕЗПЕЧИВ ТЕБЕ І ВСІМА СПОСОБАМИ ДЛЯ ДОСЯГНЕННЯ ВІЧНОГО БЛАЖЕНСТВА; ЗА ТОБОЮ Ж СПРАВА: ВАРТО ТІЛЬКИ ТРОХИ ПОТРУДИТИСЯ ЗАРАДИ ТОГО.

 

ГОВОРИШ: “ТАК У МЕНЕ Ж ВСЕ ГОРЕ, БІДНІСТЬ, ХВОРОБИ, НАПАСТІ”. ЩО Ж, І ЦЕ СЕРЕД СПОСОБІВ ДЛЯ ДОСЯГНЕННЯ ВІЧНОГО БЛАЖЕНСТВА: ПОТЕРПИ. УСЕ ЖИТТЯ ТВОЄ І МИТТЮ НЕ МОЖНА НАЗВАТИ, ПОРІВНЮЮЧИ ЙОГО З ВІЧНІСТЮ. НАВІТЬ ЯКЩО Б І ВСЕ ЖИТТЯ ПОСПІЛЬ ДОВЕЛОСЯ ПОСТРАЖДАТИ, І ЦЕ НІЩО ПРОТИ ВІЧНОСТІ, А ТИ ЩЕ ШУКАЄШ ХВИЛИНИ ВТІХИ.

 

НЕ ДИВИСЯ НА ТЕПЕРІШНЄ, А НА ТЕ, ЩО ГОТУЄТЬСЯ ТОБІ У МАЙБУТНЬОМУ, І ПОТУРБУЙСЯ ЗРОБИТИ СЕБЕ ДОСТОЙНИМ ТОГО, І ТОДІ ГОРЯ Й НЕ ПОМІТИШ. УСЕ ВОНО БУДЕ ПОГЛИНАТИСЯ БЕЗСУМНІВНОЮ НАДІЄЮ НА ВІЧНУ ВТІХУ, А ПОДЯКА НЕ БУДЕ ЗАМОВКАТИ В УСТАХ ТВОЇХ.

Вас може зацікавити

У Неділю 5-ту після П’ятидесятниці Архіпастир звершив дияконську хіротонію у кафедральному соборі

Редактор Головний

31 липня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Волинська єпархія УПЦ придбала позашляховик для евакуації поранених воїнів ЗСУ

Редактор Головний