7.2 C
Lutsk
Четвер, 18 Квітень, 2024
Новини УПЦ

Закликаємо підтримати петицію про збереження Києво-Печерської лаври за УПЦ

У петиції сказано, що спроби відібрати лавру у УПЦ можуть привести до реального міжконфесійного конфлікту.

27 квітня 2020 року з’явилася петиція №22 / 094164-ЕП з вимогою залишити Києво-Печерську лавру в користуванні УПЦ. Документ опублікований на сайті Президента України.

Проголосувати можна тут

У зверненні до глави держави сказано, що зареєстрована раніше петиція № 22/092966-еп, що закликає припинити використання Києво-Печерської лаври УПЦ і передати лавру в використання ПЦУ «не тільки вводить в оману безпосереднього її адресата – президента України і тих людей, які будуть її підтримувати, але і спрямована на розпалювання міжконфесійного конфлікту на підставі спотворених фактів і власних домислів автора».

У петиції про передачу Київської лаври в користування ПЦУ сказано, що ця організація (ПЦУ – Ред.) є «єдиною автокефальною церквою України», що «з точки зору чинного законодавства України» не відповідає дійсності.

«Більш того, сам статус автокефалії є виключно релігійним інститутом (тобто категорією виключно канонічного церковного права) і не має ніякого відношення до такої суто юридичної категорії як оренда», – йдеться в документі.

Підкреслюється, що «статус автокефалії або його відсутність, або суб’єктивна і упереджена, з спотворенням фактів, оцінка тією чи іншою особою дій священнослужителів орендаря не є юридичною підставою для припинення орендних відносин».

«З огляду на явно агресивний контекст петиції і відсутність посилань на конкретні норми права, як на підставу задоволення вимог, зазначених в петиції № 22/092966-еп, для нас, віруючих Української православної церкви, дії автора петиції більше нагадують спробу ініціювання релігійної ворожнечі», – сказано в документі.

У документі зазначено, що «зараз, коли на сході країни йде війна, коли нас спіткала біда у вигляді коронавірусу, коли кілька мільйонів громадян нашої країни залишилися без роботи і джерел існування, зараз, в той час, коли сили багатьох українців практично на межі, автор петиції № 22/092966-еп, без зазначення будь-яких правових підстав публікує петицію, брехливий контекст якої може викликати тільки гнів, обурення, наростання напруги в нашому суспільстві і, як наслідок, може призвести до реального міжконфесійного конфлікт у і руйнування і без того крихкого миру в сфері релігійних відносин між конфесіями».

«Саме тому, ми, віруючі Української православної церкви, просимо Вас пане Президенте, не допустити вкотре спробу незаконного захоплення Києво-Печерської лаври і відхилити петицію № 22/092966-еп, метою якої є явне розпалювання міжконфесійної ворожнечі», – йдеться в кінці документа.

До слова, раніше колишній директор Українського інституту національної пам’яті, депутат ВР від фракції «Європейська солідарність» Володимир В’ятрович закликав забрати в Української православної церкви Києво-Печерську та Почаївську лаври.

Вас може зацікавити

Престоятель УПЦ пояснив, як зробити серце вмістилищем для Христа

Редактор Головний

З нагоди 430-річчя храму у селі Качин архієпископ Нафанаїл очолив святкову Божественну літургію. ФОТО

Редактор Головний

Нехай Господь хранить нас у цей важкий час – Блаженніший Митрополит Онуфрій

Редактор Головний