22 C
Lutsk
Субота, 8 Серпень, 2020
Новини УПЦ

Закликаємо підтримати петицію про збереження Києво-Печерської лаври за УПЦ

У петиції сказано, що спроби відібрати лавру у УПЦ можуть привести до реального міжконфесійного конфлікту.

27 квітня 2020 року з’явилася петиція №22 / 094164-ЕП з вимогою залишити Києво-Печерську лавру в користуванні УПЦ. Документ опублікований на сайті Президента України.

Проголосувати можна тут

У зверненні до глави держави сказано, що зареєстрована раніше петиція № 22/092966-еп, що закликає припинити використання Києво-Печерської лаври УПЦ і передати лавру в використання ПЦУ «не тільки вводить в оману безпосереднього її адресата – президента України і тих людей, які будуть її підтримувати, але і спрямована на розпалювання міжконфесійного конфлікту на підставі спотворених фактів і власних домислів автора».

У петиції про передачу Київської лаври в користування ПЦУ сказано, що ця організація (ПЦУ – Ред.) є «єдиною автокефальною церквою України», що «з точки зору чинного законодавства України» не відповідає дійсності.

«Більш того, сам статус автокефалії є виключно релігійним інститутом (тобто категорією виключно канонічного церковного права) і не має ніякого відношення до такої суто юридичної категорії як оренда», – йдеться в документі.

Підкреслюється, що «статус автокефалії або його відсутність, або суб’єктивна і упереджена, з спотворенням фактів, оцінка тією чи іншою особою дій священнослужителів орендаря не є юридичною підставою для припинення орендних відносин».

«З огляду на явно агресивний контекст петиції і відсутність посилань на конкретні норми права, як на підставу задоволення вимог, зазначених в петиції № 22/092966-еп, для нас, віруючих Української православної церкви, дії автора петиції більше нагадують спробу ініціювання релігійної ворожнечі», – сказано в документі.

У документі зазначено, що «зараз, коли на сході країни йде війна, коли нас спіткала біда у вигляді коронавірусу, коли кілька мільйонів громадян нашої країни залишилися без роботи і джерел існування, зараз, в той час, коли сили багатьох українців практично на межі, автор петиції № 22/092966-еп, без зазначення будь-яких правових підстав публікує петицію, брехливий контекст якої може викликати тільки гнів, обурення, наростання напруги в нашому суспільстві і, як наслідок, може призвести до реального міжконфесійного конфлікт у і руйнування і без того крихкого миру в сфері релігійних відносин між конфесіями».

«Саме тому, ми, віруючі Української православної церкви, просимо Вас пане Президенте, не допустити вкотре спробу незаконного захоплення Києво-Печерської лаври і відхилити петицію № 22/092966-еп, метою якої є явне розпалювання міжконфесійної ворожнечі», – йдеться в кінці документа.

До слова, раніше колишній директор Українського інституту національної пам’яті, депутат ВР від фракції «Європейська солідарність» Володимир В’ятрович закликав забрати в Української православної церкви Києво-Печерську та Почаївську лаври.

Вас може зацікавити

“Українське питання” не включене до порядку денного Священного Синоду Елладської Церкви

Редактор Головний

Почаївська Лавра запрошує на святкування дня пам’яті прп. Амфілохія

Редактор Головний

До дня Хрещення Русі телеканал «NewsOne» проведе телемарафон. ВІДЕО

Редактор Головний