22.2 C
Lutsk
Понеділок, 20 Травень, 2024
Календар

30 грудня 2020 року – календар з повчанням

Седмиця 30-а після П’ятидесятниці. Глас 4.
Різдвяний піст.
Їжа з олією.

Совершается служба на шестьПрор. Даниїла і трьох отроків: Ананії Азарії  та Мисаїла (600 до Р.Х.).

Прп. Даниїла спов., у схимі Стефана (X).

Сщмчч. Олександра і Миколая та Сергія пресвітерів (1918). Сщмчч. Петра і Іоанна пресвітерів (1937).

Євангельські Читання

Євр., 323 зач., X, 1-18. Мк., 36 зач., VIII, 30-34. Свв.: Евр., 330 зач., XI, 33 – XII, 2. Лк., 62 зач., XI, 47 – XII, 1.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ПОПРОСИВШИ СЛІДУВАТИ ЗА СОБОЮ З ХРЕСТОМ, ГОСПОДЬ ВКАЗУЄ ПРИ ЦЬОМУ ШЛЯХ ЦЕЙ, УСУВАЮЧИ ГОЛОВНІ ДО НЬОГО ПЕРЕШКОДИ НЕ ЗОВНІШНІ, А ВНУТРІШНІ, ЯКІ ВКОРЕНИЛИСЯ У СЕРЦІ ЛЮДСЬКОМУ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ХОЧЕШ, НІБИ ГОВОРИТЬ ВІН, ІДИ СЛІД ЗА МНОЮ, ПО-ПЕРШЕ, НЕ ШКОДУЙ СЕБЕ; БО ХТО БУДЕ ШКОДУВАТИ СЕБЕ, ТОЙ ЗАГУБИТЬ СЕБЕ; ПО-ДРУГЕ, НЕ ЗВ’ЯЗУЙСЯ КОРИСТОЛЮБСТВОМ, БО “ЯКА КОРИСТЬ ЛЮДИНІ, ЯКЩО ВОНА ЗДОБУДЕ ВЕСЬ СВІТ, А ДУШІ СВОЇЙ НАШКОДИТЬ?” ПО-ТРЕТЄ, НЕ СОРОМСЯ ТОГО, ЩО СКАЖУТЬ АБО ЯК ДИВИТИСЯ НА ТЕБЕ БУДУТЬ ІНШІ: “БО ХТО ПОСОРОМИТЬСЯ МЕНЕ І МОЇХ СЛІВ У РОДІ ЦЬОМУ ПЕРЕЛЮБНОМУ І ГРІШНОМУ, ТОГО ПОСОРОМИТЬСЯ І СИН ЛЮДСЬКИЙ, КОЛИ ПРИЙДЕ У СЛАВІ ОТЦЯ СВОГО ЗІ СВЯТИМИ АНГЕЛАМИ”.

 

САМОЖАЛІННЯ, КОРИСТОЛЮБСТВО ТА СОРОМ ЛИЦЯ ЛЮДИНИ – ГОЛОВНІ ЛАНЦЮЖКИ, НА ЯКИХ ТРИМАЄТЬСЯ ЛЮДИНА У ЖИТТІ НЕБОГОУГОДНОМУ, НА ШЛЯХУ ПРИСТРАСТЕЙ ТА ГРІХА. ВОНИ – ГОЛОВНІ ПЕРЕШКОДИ ДО ЗВЕРНЕННЯ ГРІШНИКА; ВОНИ Ж ГОЛОВНИЙ ПРЕДМЕТ БОРОТЬБИ ДУХОВНОЇ У ЛЮДИНІ, ЯКА КАЄТЬСЯ ТА ПОЧАЛА УЖЕ ПРИНОСИТИ ПЛОДИ ПОКАЯННЯ.

 

ПОКИ ЦІ НИТКИ НЕ ВІДРІЗАНІ, ЖИТТЯ ХРИСТИЯНСЬКЕ У НАС НЕНАДІЙНЕ, ПОВНЕ СПОТИКАНЬ ТА ПАДІНЬ, ЯКЩО НЕ ЗАВЖДИ ЗОВНІШНІХ, ТО ВНУТРІШНІХ. ОСЬ І ПРИДИВИСЯ ВСЯКИЙ ДО СЕБЕ ДОБРЕНЬКО, І ЯКЩО Є ЩО У НЬОМУ ЗІ СКАЗАНОГО – ПОТУРБУЙСЯ ВІДРЕКТИСЯ ВІД ТОГО: ІНАКШЕ НЕ НАДІЙСЯ ЗІЙТИ ДО ДОСКОНАЛОСТІ У ХРИСТІ, ХОЧА ЗОВНІШНЬО БУДЕШ І ДУЖЕ СПРАВНИЙ.

Вас може зацікавити

8 червня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

11 серпня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

31 січня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний