-3.2 C
Lutsk
Четвер, 28 Січень, 2021
Календар

2 січня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 30-а після П’ятидесятниці. Глас 4.
Різдвяний піст.
Їжа з олією.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПредсвято Різдва Христового. Совершается служба на шестьСщмч. Ігнатія Богоносця (107). Совершается служба с полиелеемПрав. Іоанна Кронштадського, чудотворця (1908). Свт. Антонія, архієп. Воронезького (1846).

Свт. Філогонія, єп. Антіохійського (323). Свт. Даниїла, архієп. Сербського (1338). Прп. Ігнатія, архім. Печерського (1435).

Сщмч. Миколая пресвітера і мц. Варвари (1919).

Новодворської та Леньківської (Новгород-Сіверської), іменованої “Спасителька потопаючих”, ікон Божої Матері.

Євангельські Читання

Утр. – Мф., 16 зач., VI, 1-13. Лит. – Суботи перед Різдвом Христовим: Гал., 205 зач., III, 8-12. Лк., 72 зач., XIII, 18-29. Прав.: Євр., 311 зач., IV, 14 – V, 6. Мф., 11 зач., V, 14-19. Сщмч.: Мк., 41 зач., IX, 33-41.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

КОЛИ ЗВАНИЙ БУДЕШ КУДИСЬ, НЕ СІДАЙ НА ПЕРШЕ МІСЦЕ. УЗАГАЛЬНИВШИ ЦЕ, ОТРИМАЄМО: ЗАВЖДИ І КРУГОМ ТРИМАЙСЯ БУТИ СЕРЕД ОСТАННІХ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

У ЦЬОМУ ПРОСТОМУ ПРАВИЛІ СКОРОЧЕНО ВИРАЖЕНО ВЕСЬ БАГАТИЙ СЕНС СМИРЕННЯ. ВІЗЬМИ ЙОГО, СЯДЬ ТА ПЕРЕГЛЯНЬ УСІ МОЖЛИВІ ВИПАДКИ ТВОГО ЖИТТЯ І НАПЕРЕД ВИБЕРИ СЕБЕ У ВСІХ ЇХ ОСТАННЮ ЧАСТИНУ. ЦЕ ОСТАННЄ БУДЕ ПРАКТИКОЮ СМИРЕННЯ, ЯКЕ ВІД ЗОВНІШНІХ СПРАВ МАЛО ПО МАЛУ ПЕРЕЙДЕ В СЕРЕДИНУ І ПОКЛАДЕ ТАКІ ЗАЧАТКИ СМИРЕННЯ.

 

ЧАС ВІДРОСТИТЬ ЦЕ НАСІННЯ СЕРЕД ТІЄЇ Ж ПРАКТИКИ ТА СМИРЕННЯ ЗБАГАТИТЬ, ЗРЕШТОЮ, ВСЮ ДУШУ ТА ТІЛО І ВСІ ЗОВНІШНІ СПРАВИ. ЩО Ж БУДЕ? А ТЕ, ЩО ВЕЛИЧ МОРАЛЬНА БУДЕ СІЯТИ НА ОБЛИЧЧІ ТВОЄМУ ТА ПРИВАБЛЮВАТИ ЗАГАЛЬНУ УВАГУ; ТА ЗДІЙСНИТЬСЯ НАД ТОБОЮ: “ВСЯКИЙ, ХТО ПІДНОСИТЬСЯ, САМ СЕБЕ ВПОКОРИТЬ, А ХТО ПРИНИЖУЄ СЕБЕ, БУДЕ ПІДНЕСЕНИЙ”.

 

АЛЕ НЕ ЦЕ МАЙ НА УВАЗІ, ПРАКТИКУЮЧИСЬ У СМИРЕННІ, А САМЕ СМИРЕННЯ. ВОНО САМЕ З СОБОЮ ПРИНОСИТЬ У ДУШУ БЛАГИЙ НАСТРІЙ. КУДИ ПРИВЕДЕ СМИРЕННЯ, ТАМ ВСІ ВНУТРІШНІ ТРИВОГИ ЗАВЕРШАТЬСЯ ТА ВСІ ЗОВНІШНІ НЕГАРАЗДИ НЕ СПРАВЛЯЮТЬ РАЗЮЧИХ ВРАЖЕНЬ.

 

ЯК ХВИЛЯ, ЩО НЕ НАТРАПЛЯЄ НА ПЕРЕШКОДИ, БЕЗ ШУМУ ТА УДАРУ РОЗЛИВАЄТЬСЯ У БЕЗМЕЖНОМУ МОРІ, ТАК ЗОВНІШНІ ТА ВНУТРІШНІ СКОРБОТИ НЕ ВДАРЯЮТЬ У СМИРЕННУ ДУШУ, А ПРОНОСЯТЬСЯ ЯК БИ ПОВЕРХУ, НЕ ЗАЛИШАЮЧИ СЛІДІВ. ЦЕ, ТАК БИ МОВИТИ, ЖИТТЄВА ПЕРЕВАГА СМИРЕННОГО; А ЯКЕ СВІТЛО ОСІНЯЄ ЙОГО, ЯКІ ВТІХИ ПОСИЛАЮТЬСЯ, ЯКА ШИРОТА СВОБОДИ ДІЙ ВІДКРИВАЄТЬСЯ!.. ВОІСТИНУ, СМИРЕННЯ ОДНЕ ВМІЩАЄ УСЕ…

Вас може зацікавити

19 листопада 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

18 червня 2019 року

Редактор Головний

20 листопада 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний