9.3 C
Lutsk
Вівторок, 16 Квітень, 2024
Календар

30 червня 2019 року

Неділя 2-га після Пятидесятниці, Всіх святих в землі Руській просіявших. Глас 1.
Петрів піст.
Дозволяється риба..

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМчч. Мануїла, Савела та Ісмаїла (362). Совершается служба с полиелеемСобор всіх преподобних и Богоносних отців, на Святій Горі Афон просіявших.

Сщмч. Аверкія пресвітера (1918). Прп. Максима ісп (1934). Мц. Пелагії (1943).

Євангельські Читання

Утр. – Ев. 2-е, Мк., 70 зач., XVI, 1-8. Лит. – Рим., 81 зач. (от полу́), II, 10-16. Мф., 9 зач., IV, 18-23. Свв.: Евр., 330 зач., XI, 33 – XII, 2. Мф., 10 зач., IV, 25 – V, 12.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Свт. Феофан (Говоров), Затворник ВышенскийПокликав Господь Петра та Андрія, І вони відразу ж залишили все та пішли за ним. Покликав Іакова та Іоанна, і вони відразу ж залишили все та пішли за Господом.Чому ж вони так швидко і з бажанням пішли?

 

Від того, що побачили краще. Такий от закон в нас у душі, що, вкусивши та познавши кращого, вона відвертається від недоброго та полишає його.

 

Тут відбувається те ж, що Господь показав у притчі про скарб, схований у селі, і про бісер дорогоцінний.  Цей скарб та бісер – це віра в Господа і спілкування з Ним по силі віри.

 

Власниками цього ми називаємось ще під час хрещення. Чого ж ми так мало цінуємо такий скарб, майже не цінуюши, міняємо на ніщо? Від того, що час виховання не вводить нас у смак цього скарбу, і він стає чужий нашому серцю.

 

Серце наше не знає цього кращого. Воно знає тільки те, що з поганого меньш погане, а що більш, і на цьому формує свій погляд.Тут і причина уся, від чого одних кличе Господь і вони йдуть, а ми,  призвані, втікаємо від нього.

День памяті всіх Святих Землі Руської

На помісному соборі Руської церкви 1918 року відновлено древнє загальне святкування памяті Всіх Руських Святих у першу неділю Петрового посту.
Молитви за богослужінням руським святим повні повчальних думок. Одне за іншим проходять дивні образи руських святих, пронизливих у духовній красі, великих у всіх добродіях.
Руські святі були світильниками незаходимими землі нашої, ніколи не згасаючими, завжди тими, які горять рівним та не мінливим світлом і є для нас та нащадків вірними помічникам, “від Христа нам даровані і шлях спасіння показуючі”. (світилен після 9 пісні канону).

Вас може зацікавити

4 червня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

3 жовтня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

7 лютого 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний