16.1 C
Lutsk
Неділя, 27 Вересень, 2020
Календар

5 лютого 2020 року – календар з повчанням

 

Седмиця 34-а після П’ятидесятниці. Глас 8.
День пісний.
Дозволяється риба.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСщмч. Климента, єп. Анкірського, і мч. Агафангела (бл. 312).

Прп. Мавсими Сиріна (IV). Прп. Саламана молчальника (бл. 400). Свт. Павлина Милостивого, єп. Ноланського (431). Пам’ять VI Вселенського Собору  (680-681). Прп. Геннадія Костромського та Любимоградського (1565). Перенесення мощей свт. Феоктиста, архієп. Новгородського (1786). Собор Костромських святих.

Прмч. Серафима, прмц. Євдокії та Єкатерини. Мц. Милиці (1938).

Євангельські Читання

1 Пет., 61 зач., IV, 1-11. Мк., 56 зач., XII, 28-37. Сщмч.: Євр., 334 зач., XIII, 7-16. Ін., 36 зач., X, 9-16.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Один законник запитував Господа: “яка перша зі всіх заповідей”? Господь відповів: “возлюби Господа Бога твого всім серцем твоїм, і всією душею твоєю, і всім розумінням твоїм: ось перша заповідь. Друга подібна їй: возлюби ближнього твого, як самого себе. Іншої більшої за ці заповіді немає”.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

І це йде для доповнення зображення сокровенного серця людини. Священством Господа є дух його, а любов – душа, інші ж всі чесноти – різні члени його, то рука, то нога, то око, то вухо, то язик. Нагадування про це дуже благопотрібне, тому що інколи стається так, що, вважаючи добрі справи повноцінними чеснотами, думають тільки цим обійтися, а про Господа не думають і про любов забувають.

 

Такі добрі справи, без віри та бажання догодити Богу, не бувають святими, як дім не освячений або кімната без ікони; не маючи ж любові, вони подібні приміщенню, яке наповнене млявими статуями та віддають затхлістю та цвіллю. Звертай на це увагу кожен і, взявшись створювати у собі нову людину, старайся поставити її перед Господом, не маючи ніякого пороку.

Вас може зацікавити

1 лютого 2020 року – православний календар

Редактор Головний

12 листопада 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

30 травня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний