4.5 C
Lutsk
Середа, 28 Лютий, 2024
Всі новини Календар

3 листопада 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 20-а після П’ятидесятниці. Глас 2.
День пісний.

Совершается служба на шестьПрп. Іларіона Великого (371-372). Совершается служба на шестьПеренесення мощей свт. Іларіона, єп. Меглінського (1206).

Мчч. ДасіяГаїя і Зотика (303). Прп. Іларіона, схимника Печерського (XI). Прпп. Феофіла і Іакова Омуцьких (бл. 1412). Прп. Іларіона Псковоєзерського, Гдовського (1476).

Сщмчч. Павлина, архієп. Могилевського, Аркадія, єп. Єкатеринбурзького, і з ними Анатолія і Никандра пресвітерів і мч. Кіпріана (1937). Сщмч. Даміана, архієп. Курського (1937). Сщмчч. КонстантинаСергіяВасиліяФеодораВолодимира, Миколая, ІоаннаВасилія, ОлександраДимитрія і Олексія пресвітерів, Сергія і Іоанна дияконів, прмчч. Софронія і Неофіта (1937). Прмц. Пелагії  (1944).

Євангельські Читання

Флп., 243 зач., II, 24-30. Лк., 47 зач., IX, 44-50, і за четвер (під зачало): Флп., 244 зач., III, 1-8. Лк., 48 зач., IX, 49-56. Прп.: 2 Кор., 188 зач., IX, 6-11. Лк., 24 зач., VI, 17-23.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“ХТО ПРИЙМЕ МЕНЕ, ТОЙ ПРИЙМАЄ ТОГО, ХТО ПОСЛАВ МЕНЕ”, – СКАЗАВ ГОСПОДЬ. А ТОЙ, ХТО ПОСЛАВ ЙОГО, – БОГ, ВІДПОВІДНО, ХТО СПОВІДУЄ ГОСПОДА, ТОЙ БОГА СПОВІДУЄ, А ХТО НЕ СПОВІДУЄ ЙОГО, ТОЙ І БОГА НЕ СПОВІДУЄ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

СКАЖЕШ: Я СПОВІДУЮ ХРИСТА ВЕЛИКИМ, ПРЕМУДРИМ, ВСЕСВІТНІМ УЧИТЕЛЕМ. НІ, СПОВІДУЙ ЙОГО ТАК, ЯК ВІН САМ ГОВОРИТЬ ПРО СЕБЕ, ЩО ВІН І ЙОГО ОТЕЦЬ – ЦЕ ЄДИНА СУТЬ. ХТО НЕ СПОВІДУЄ ЙОГО ТАК, ТОЙ, ЯК БИ НЕ ВЕЛИЧАВ ГОСПОДА, ВСЕ ОДНО, ЩО НЕ СПОВІДУЄ ЙОГО, А НЕ БУДУЧИ СПОВІДНИКОМ ЙОГО, НЕ СПОВІДУЄ І ОТЦЯ, НЕ СПОВІДУЄ БОГА.

 

ТОМУ, ЯКИМ БИ БОГОШАНУВАЛЬНИКОМ НЕ ВИДАВАВ СЕБЕ, ТИ НЕ БОГОШАНУВАЛЬНИК, КОЛИ НЕ СПОВІДУЄШ ГОСПОДА ІІСУСА ХРИСТА СИНОМ БОЖИМ ЄДИНОРОДНИМ, ЯКИЙ ЗАРАДИ НАС ВОПЛОТИВСЯ І СВОЄЮ ХРЕСНОЮ СМЕРТЮ НАС СПАС.

 

НЕ ВСЕ ОДНО ЯКОГО БОГА СПОВІДУВАТИ, ЛИШЕ БИ СПОВІДУВАТИ: ТІ, ХТО ПОКЛОНЯЄТЬСЯ СОНЦЮ ТА ЗІРКАМ, АБО ВИГАДАНИМ ІСТОТАМ, НЕ НАЗИВАЮТЬСЯ БОГОШАНУВАЛЬНИКАМИ, ТОМУ ЩО НЕ ТЕ ВВАЖАЛИ БОГОМ, ЩО Є БОГ. ТАК І ТОЙ, ХТО ГОСПОДА НЕ СПОВІДУЄ, НЕ Є БОГОШАНУВАЛЬНИКОМ, ТОМУ ЩО НЕ ТОГО БОГА СПОВІДУЄ, ЯКИЙ ІСТИННИЙ БОГ.

 

ІСТИННИЙ БОГ НЕ МОЖЕ БУТИ БЕЗ СИНА СОВІЧНОГО ТА СОБЕЗНАЧАЛЬНОГО. ТОМУ, ЯКЩО СКОРО НЕ СПОВІДУЄШ СИНА, ТО НЕ СПОВІДУЄШ І БОГА ІСТИННОГО. ЯКА ЦІНА ТВОГО СПОВІДУВАННЯ – ОДИН БОГ РОЗСУДИТЬ, АЛЕ ОСКІЛЬКИ НАМ БОГ ВІДКРИТИЙ БОГОМ ІСТИННИМ, ТО ОКРІМ ЦЬОГО ОДКРОВЕННЯ НЕ МОЖНА МАТИ БОГА ІСТИННОГО.

Вас може зацікавити

«У кожній справі будь хорошим»: 3 правила професіоналізму від Іоанникія Великого

Редактор Головний

Напередодні віддання свята Пасхи архієпископ Нафанаїл очолив вечірнє богослужіння у кафедральному соборі

Редактор Головний

25 липня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний