18.2 C
Lutsk
Середа, 19 Червень, 2024
Всі новини Календар

3 листопада 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 20-а після П’ятидесятниці. Глас 2.
День пісний.

Совершается служба на шестьПрп. Іларіона Великого (371-372). Совершается служба на шестьПеренесення мощей свт. Іларіона, єп. Меглінського (1206).

Мчч. ДасіяГаїя і Зотика (303). Прп. Іларіона, схимника Печерського (XI). Прпп. Феофіла і Іакова Омуцьких (бл. 1412). Прп. Іларіона Псковоєзерського, Гдовського (1476).

Сщмчч. Павлина, архієп. Могилевського, Аркадія, єп. Єкатеринбурзького, і з ними Анатолія і Никандра пресвітерів і мч. Кіпріана (1937). Сщмч. Даміана, архієп. Курського (1937). Сщмчч. КонстантинаСергіяВасиліяФеодораВолодимира, Миколая, ІоаннаВасилія, ОлександраДимитрія і Олексія пресвітерів, Сергія і Іоанна дияконів, прмчч. Софронія і Неофіта (1937). Прмц. Пелагії  (1944).

Євангельські Читання

Флп., 243 зач., II, 24-30. Лк., 47 зач., IX, 44-50, і за четвер (під зачало): Флп., 244 зач., III, 1-8. Лк., 48 зач., IX, 49-56. Прп.: 2 Кор., 188 зач., IX, 6-11. Лк., 24 зач., VI, 17-23.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“ХТО ПРИЙМЕ МЕНЕ, ТОЙ ПРИЙМАЄ ТОГО, ХТО ПОСЛАВ МЕНЕ”, – СКАЗАВ ГОСПОДЬ. А ТОЙ, ХТО ПОСЛАВ ЙОГО, – БОГ, ВІДПОВІДНО, ХТО СПОВІДУЄ ГОСПОДА, ТОЙ БОГА СПОВІДУЄ, А ХТО НЕ СПОВІДУЄ ЙОГО, ТОЙ І БОГА НЕ СПОВІДУЄ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

СКАЖЕШ: Я СПОВІДУЮ ХРИСТА ВЕЛИКИМ, ПРЕМУДРИМ, ВСЕСВІТНІМ УЧИТЕЛЕМ. НІ, СПОВІДУЙ ЙОГО ТАК, ЯК ВІН САМ ГОВОРИТЬ ПРО СЕБЕ, ЩО ВІН І ЙОГО ОТЕЦЬ – ЦЕ ЄДИНА СУТЬ. ХТО НЕ СПОВІДУЄ ЙОГО ТАК, ТОЙ, ЯК БИ НЕ ВЕЛИЧАВ ГОСПОДА, ВСЕ ОДНО, ЩО НЕ СПОВІДУЄ ЙОГО, А НЕ БУДУЧИ СПОВІДНИКОМ ЙОГО, НЕ СПОВІДУЄ І ОТЦЯ, НЕ СПОВІДУЄ БОГА.

 

ТОМУ, ЯКИМ БИ БОГОШАНУВАЛЬНИКОМ НЕ ВИДАВАВ СЕБЕ, ТИ НЕ БОГОШАНУВАЛЬНИК, КОЛИ НЕ СПОВІДУЄШ ГОСПОДА ІІСУСА ХРИСТА СИНОМ БОЖИМ ЄДИНОРОДНИМ, ЯКИЙ ЗАРАДИ НАС ВОПЛОТИВСЯ І СВОЄЮ ХРЕСНОЮ СМЕРТЮ НАС СПАС.

 

НЕ ВСЕ ОДНО ЯКОГО БОГА СПОВІДУВАТИ, ЛИШЕ БИ СПОВІДУВАТИ: ТІ, ХТО ПОКЛОНЯЄТЬСЯ СОНЦЮ ТА ЗІРКАМ, АБО ВИГАДАНИМ ІСТОТАМ, НЕ НАЗИВАЮТЬСЯ БОГОШАНУВАЛЬНИКАМИ, ТОМУ ЩО НЕ ТЕ ВВАЖАЛИ БОГОМ, ЩО Є БОГ. ТАК І ТОЙ, ХТО ГОСПОДА НЕ СПОВІДУЄ, НЕ Є БОГОШАНУВАЛЬНИКОМ, ТОМУ ЩО НЕ ТОГО БОГА СПОВІДУЄ, ЯКИЙ ІСТИННИЙ БОГ.

 

ІСТИННИЙ БОГ НЕ МОЖЕ БУТИ БЕЗ СИНА СОВІЧНОГО ТА СОБЕЗНАЧАЛЬНОГО. ТОМУ, ЯКЩО СКОРО НЕ СПОВІДУЄШ СИНА, ТО НЕ СПОВІДУЄШ І БОГА ІСТИННОГО. ЯКА ЦІНА ТВОГО СПОВІДУВАННЯ – ОДИН БОГ РОЗСУДИТЬ, АЛЕ ОСКІЛЬКИ НАМ БОГ ВІДКРИТИЙ БОГОМ ІСТИННИМ, ТО ОКРІМ ЦЬОГО ОДКРОВЕННЯ НЕ МОЖНА МАТИ БОГА ІСТИННОГО.

Вас може зацікавити

Напередодні престольного свята єпископ Афанасій відвідав гониму громаду с. Бережанка

Редактор Головний

У Волинській єпархії провели щорічний фестиваль соціальних відеороликів «Кінофорум 2022»

Редактор Головний

Волинська єпархія запрошує у безкоштовне паломництво до Києва на день Хрещення Русі

Редактор Головний