19.4 C
Lutsk
Середа, 12 Червень, 2024
Всі новини Календар

16 листопада 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 22-а після П’ятидесятниці. Глас 4.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМчч. Акепсима єп., Іосифа пресвітера і Аїфала диякона (IV). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомОновлення (освячення) храму вмч. Георгія в Лідді (IV).

Мчч. АттикаАгапія, ЄвдоксіяКатерія, ІстукаріяПактовіяНіктополіона та дружини їх (бл. 320). Прп. Акепсима (IV). Прав. Снандулії (IV).

Сщмч. Миколая і мч. Павла (1918). Сщмчч. ВасиліяПетраВасилія, ОлександраВолодимираСергія, МиколаяВікентія, ІоаннаПетра, ОлександраПавлаКосми пресвітерів і Симеона диякона (1937). Мц. Євдокії (1938). Сщмч. Сергія диякона (1942).

Євангельські Читання

Кол., 256 зач., II, 20 – III, 3. Лк., 60 зач., XI, 34-41. Свв.: Єф., 233 зач., VI, 10-17. Лк., 106 зач., XXI, 12-19.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“СВІТИЛЬНИКОМ ТІЛА Є ОКО”, А СВІТИЛЬНИК ДУШІ – ЦЕ РОЗУМ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

ЯК ПРИ НЕПОШКОДЖЕНОСТІ ОКА ТІЛЕСНОГО ВСЕ НАВКОЛО НАС, У ЗОВНІШНЬОМУ ПОБУТІ НАШОМУ, ВИДНО ДЛЯ НАС І МИ ЗНАЄМО, ЯК І КУДИ ЙТИ І ЩО РОБИТИ, ТАК ПРИ ЗДОРОВОМУ РОЗУМІ ВИДНО БУВАЄ ДЛЯ НАС ВСЕ У ВНУТРІШНЬОМУ ПОБУТІ НАШОМУ, У ВІДНОШЕННІ ДО БОГА ТА ДО БЛИЖНІХ І У ТОМУ, ЯК СЛІД НАМ СЕБЕ ТРИМАТИ.

 

РОЗУМ, ЯК ВИЩА СТОРОНА ДУШІ, ПОЄДНУЄ ПОЧУТТЯ БОЖЕСТВА, ВИМОГ СОВІСТІ ТА СПОДІВАННЯ НА КРАЩЕ, ПОРІВНЯНО ЗІ ВСІМ, ЩО ПІДВЛАДНЕ НАМ ТА ВІДОМЕ НАМ. КОЛИ РОЗУМ ЗДОРОВИЙ, ТО У ДУШІ ЦАРЮЄ СТРАХ БОЖИЙ, ДОБРОСОВІСНІСТЬ ТА НЕЗВ’ЯЗАНІСТЬ НІЧИМ ЗОВНІШНІМ, А КОЛИ ВІН НЕЗДОРОВИЙ – БОГ ЗАБУТИЙ, СОВІСТЬ КУЛЬГАЄ НА ОБИДВІ НОГИ І ДУША ВСЯ ГРУЗНЕ У ВИДИМЕ ТА ТЕ, ЩО МОЖЕ ЗАВОЛОДІТИ НАМИ.

 

В ОСТАННЬОМУ ВИПАДКУ У ЛЮДИНИ ТЕМНА НІЧ: ПОНЯТТЯ СПЛУТАНІ, У СПРАВАХ НЕПОРЯДОК, У СЕРЦІ БЕЗВІДРАДНА ТУГА. ШТОВХАЮТЬ ЙОГО РІЗНІ ОБСТАВИНИ ТА ВІН ІДЕ СЛІД ЗА НИМИ, ЯК ТРІСКА ЗА ТЕЧІЄЮ СТРУМКА. НЕ ЗНАЄ ВІН, ЩО ДО ЦИХ ПІР ЗРОБЛЕНО, ЩО ВІН ТЕПЕР І ЧИМ ЗАКІНЧИТЬСЯ ШЛЯХ ЙОГО.

 

НАВПАКИ, У КОГО ЗДОРОВИЙ РОЗУМ, ТОЙ, БОЯЧИСЬ БОГА, ВЕДЕ СПРАВИ СВОЇ З ОБЕРЕЖНІСТЮ, СЛУХАЄ ОДНОГО ЗАКОНУ СОВІСТІ, ЩО ДАЄ ОДНОМАНІТНИЙ УСТРІЙ ВСЬОГО ЖИТТЯ ЙОГО ТА НЕ ЗАНУРЮЄТЬСЯ У ЧУТТЄВЕ, НАДИХАЮЧИСЬ СПОДІВАННЯМ НА МАЙБУТНЄ ВСЕБЛАЖЕНСТВО.

 

ВІД ЦЬОГО У НЬОГО ПОГЛЯД НА ВСЕ ЖИТТЯ, ЗІ ВСІМА ЙОГО ДОТИКАМИ, ЗРОЗУМІЛИЙ, А СВІТЛО ДЛЯ НЬОГО ВСЕ ТАКЕ, ЯК БИ СВІТИЛЬНИК ОСВІЧУВАВ КОГО СІЯННЯМ (ЛК. 11, 36).

Вас може зацікавити

Війна забрала наймолодшого з трьох синів: на Рожищенщині клірики єпархії звершили Чин похорону воїна

Редактор Головний

Раптово зупинилося серце у лікарні: клірики єпархії звершили Чин похорону воїна

Редактор Головний

Хто ж затримав поїзд: Чудо преподобного Нестора Літописця

Редактор Головний