19.4 C
Lutsk
Середа, 12 Червень, 2024
Всі новини Календар

3 грудня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 24-а після П’ятидесятниці. Глас 6.
Різдвяний піст.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПередсвято Введення у храм Пресвятої БогородиціCовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Григорія Декаполита (816). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСвт. Прокла, архієп. Константинопольського (446-447).

Мч. Дасія (284-305). Мчч. ЄвстафіяФеспесія та Анатолія (312). Сщмчч. Нірси  єп. та  Іосифа, учня його, ІоаннаСаверія, Ісакія та Іпатія, єпп. Персидських; мч. Азата скопця, СасоніяФекли Анни  та інших багатьох мужів та жон, що в Персиді пострадали (343). Прп. Даміана (в схимі Діодора) Юр’єгорського (1633).

Сщмчч. Олексія, ОлександраВолодимира , Іоанна, ОлексіяВасилія, Миколая, Іоанна, Єміліана, Миколая пресвітерів, і прмчч. Арсенія, Євтихія та Іларіона, прмц. Іоанникії ігумені (1937). Прмц. Татіани  (після 1937).

Євангельські Читання

1 Сол., 272 зач., V, 9-13, 24-28. Лк., 82 зач., XVI, 15-18; XVII, 1-4, і за суботу (під зачало): 2 Кор., 191 зач., XI, 1-6. Лк., 49 зач., IX, 57-62. Свт.: Євр., 318 зач., VII, 26 – VIII, 2. Ін., 36 зач., X, 9-16.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“НЕМОЖЛИВО НЕ ПРИЙТИ СПОКУСАМ, АЛЕ ГОРЕ ТОМУ, ЧЕРЕЗ КОГО ВОНИ ПРИХОДЯТЬ!” ВИХОДИТЬ, ЩО ЖИТИ З ПЛЕЧА, РОЗХРИСТАНОМУ НЕ МОЖНА. ТРЕБА ОБЕРЕЖНО ОГЛЯДАТИСЯ, ЯК БИ НЕ СПОКУСИТИ КОГОСЬ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

РОЗУМ СТАЄ ЗАРОЗУМІЛИМ ТА НІ НА КОГО НЕ ДИВИТЬСЯ; А МІЖ ТИМ ПРОБУДЖУЄ КРУГОМ СПОКУСИ СПРАВОЮ, А БІЛЬШЕ СЛОВОМ. СПОКУСА РОСТЕ ТА ЗБІЛЬШУЄ БІДУ САМОГО СПОКУСНИКА, А ВІН ТОГО НЕ ЧУЄ І ЩЕ БІЛЬШЕ РОЗШИРЯЄТЬСЯ У СПОКУСАХ.

 

БЛАГО, ЩО ЗАГРОЗА БОЖА ЗА СПОКУСУ ТУТ, НА ЗЕМЛІ, МАЙЖЕ НЕ ВИКОНУЄТЬСЯ У СПОДІВАННІ НА ВИПРАВЛЕННЯ; ЦЕ ВІДКЛАДЕНО ДЛЯ МАЙБУТНІХ СУДУ ТА ВІДПЛАТИ; ТОДІ ТІЛЬКИ ВІДЧУЮТЬ СПОКУСНИКИ, ЯКИМ ВЕЛИКИМ Є ЗЛО СПОКУСИ. ТУТ ЖЕ НІХТО МАЙЖЕ І НЕ ДУМАЄ ПРО ТЕ, ЧИ СПОКУСИТЬ ВІН ЧИ НЕ СПОКУСИТЬ СВОЇМИ СПРАВАМИ І РЕЧАМИ ОТОЧУЮЧИХ.

 

ДВА ГРІХА, ЯКІ В ОЧАХ БОЖИХ Є ДУЖЕ ВЕЛИКИМИ, АЛЕ НІ В ЩО СТАВЛЯТЬСЯ ЛЮДЬМИ, – ЦЕ СПОКУСА ТА ОСУД. СПОКУСНИКУ, ЗА СЛОВАМИ ГОСПОДА, КРАЩЕ НЕ ЖИТИ; А ТОЙ, ХТО ОСУДЖУЄ, ВЖЕ І САМ ОСУДЖЕНИЙ. АЛЕ НІ ТОЙ, НІ ІНШИЙ НЕ ДУМАЮТЬ ПРО ЦЕ І НАВІТЬ СКАЗАТИ НЕ МОЖУТЬ, ЧИ ГРІШНІ ВОНИ У ЧОМУ-НЕБУДЬ ПОДІБНОМУ.

 

ЯКЕ, НАСПРАВДІ, ЗАСЛІПЛЕННЯ ОТОЧУЄ НАС І ЯК БЕЗПЕЧНО ХОДИМО МИ ПОСЕРЕД СМЕРТІ!

Вас може зацікавити

Святкова всенічна напередодні дня пам’яті собору Всіх Святих землі Волинської. ФОТО

Редактор Головний

19 грудня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Чому неможливо розвінчатися

Редактор Головний