13.5 C
Lutsk
Четвер, 13 Червень, 2024
Всі новини Календар

2 грудня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 24-а після П’ятидесятниці. Глас 6.
Різдвяний піст.
Дозволяється риба.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрор. Авдія (з 12-ти) (IX до Р.Х.). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМч. Варлаама (бл. 304). Совершается служба со славословиемПрпп. Варлаамаі Іасафа, царевича Індійського, й батька його Авеніра царя (IV). Совершается служба с полиелеемСвт. Філарета, митр. Московського (1867).

Мч. Іліодора (біл. 273). Мч. Ази і з ним 150-ти воїнів (284-305). Прп. Іларіона чудотворця, Грузинського (875). Прп. Варлаама, ігумена Печерського (1065). Знайдення мощей прмч. Адріана Пошехонського, Ярославського (1625). Прп. Порфирія Кавсокалівіта (1991). Прп. Олексія Карпаторуського (1947). 

Сщмч. Іоанна пресвітера (1920). Сщмчч. Порфирія, єп. Сімферопольського, Іоасафа, єп. Чистопольського, СергіяМихаїла, Олександра, ІоаннаКонстянтина, Олександра, ІгнатіяСимеона, Іоанна, ІоаннаДимитрія, Якова, Якова пресвітерів, прмчч. ІоасафаГеннадіяПетраГерасимаМихаїла, мчч. ВалентинаПетраЛеонідаТимофея (1937).

Ікони Божої матері, йменованої “У скорботах і печалях Утішання” (1863).

Євангельські Читання

Утр. – Ін., 35 зач. (від полу́), X, 1-9. Літ. – 1 Сол., 271 зач., V, 1-8. Лк., 80 зач., XVI, 1-9. Свт.: Єф., 233 зач., VI, 10-17. Мф., 11 зач., V, 14-19.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ПРИТЧА ПРО НЕПРАВЕДНОГО ПОГОНИЧА, ЯКИЙ БУВ ВИКРИТИЙ. БАЧИШ, ЯК УМУДРИВСЯ ВІН ВИПЛУТАТИСЯ З БІДИ! ХОЧ БИ ВСІМ НАМ ТАК ПРИМУДРИТИСЯ ВЛАШТУВАТИ СВОЄ ЖИТТЯ ПІСЛЯ ТОГО, ЯК ПОКИНЕМО ЦЕЙ СВІТ!

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

АЛЕ НІ, “СИНИ ВІКУ ЦЬОГО БІЛЬШ ЗДОГАДЛИВІ ЗА СИНІВ СВІТУ У СВОЄМУ РОДІ”. ЧОМУ ПОГОНИЧ ТАК ЗАКЛОПОТАВСЯ?  ВІД ТОГО, ЩО БЛИЗЬКОЮ БУЛА БІДА. БЛИЗЬКІСТЬ БІДИ ПРОБУДИЛА ЕНЕРГІЮ ТА КМІТЛИВІСТЬ, І ВІН СКОРО ВСЕ ВЛАДНАВ. А У НАС НІБИ НЕ БЛИЗЬКОЮ Є БІДА? СМЕРТЬ МОЖЕ ПРИЙТИ ЩОХВИЛИНИ, А ЗА НЕЮ ВІДРАЗУ Ж І “ДАЙ ВІДПОВІДЬ ЗА ВСЕ СКОЄНЕ ТОБОЮ”.

 

ВСІ ЦЕ ЗНАЮТЬ, АЛЕ ВСЕ ОДНО МАЙЖЕ НІХТО І НЕ ВОРУШИТЬСЯ. ЩО ЦЕ ЗА ПОМУТНІННЯ РОЗУМУ? ТЕ, ЩО НІХТО НЕ ДУМАЄ ЗАРАЗ ВМИРАТИ, А ДУМАЄ, ЩО ПРОЖИВЕ ДЕНЬ-ДРУГИЙ; ХОЧ І НЕ ВІН ВИЗНАЧАЄ ТЕРМІН, А ВСЕ ПЕРЕКОНАНИЙ, ЩО СМЕРТЬ ЩЕ ПОПЕРЕДУ. ВІД ТОГО І БІДА БАЧИТЬСЯ ВСЕ ЩЕ ПОПЕРЕДУ. БІДА ПОПЕРЕДУ – І ДУМКИ НА ВИПАДОК БІДИ ВІДКЛАДАЮТЬСЯ НА МАЙБУТНЄ.

 

ЦІЛЕ ЖИТТЯ ЗАЛИШАТИСЯ В НЕВИПРАВЛЕНОСТІ НІХТО НЕ ДУМАЄ, А ТІЛЬКИ ВІДКЛАДАЄ НА НИНІШНІЙ ДЕНЬ. А ОСКІЛЬКИ І ВСЕ ЖИТТЯ СКЛАДАЄТЬСЯ З НИНІШНІХ ДНІВ ТА ГОДИН, ТО І НЕ ПРИХОДИТЬ ТУРБОТА ПРО ТЕ, ЯК ВЛАШТУВАТИСЯ НА МАЙБУТНЄ.

Вас може зацікавити

Єпископ Афанасій звершив Божественну літургію у Михнівському монастирі в Світлу суботу. ФОТО

Редактор Головний

Вхід Господній до Єрусалиму: зміст і символіка свята

Редактор Головний

Напередодні Благовіщення Архіпастир очолив всенічне бдіння у кафедральному соборі. ФОТО

Редактор Головний