20.3 C
Lutsk
Понеділок, 15 Липень, 2024
Волинська єпархія Всі новини Новини

Другокурсники семінарії відвідали Музей волинської ікони

У вівторок, 6 лютого 2024 року, з благословіння ректора Волинської духовної семінарії архімандрита Євменія (Михалевського) студенти другого курсу ВДС відвідали Музей волинської ікони, який знаходиться у місті Луцьк.

Вихованці духовної школи Волині на чолі з класним наставником ієреєм Павлом Чамахудом побачили древні сакральні пам’ятки регіональної школи волинського іконопису.

Нагадаємо, Музей волинської ікони в Луцьку відкрили у серпні 1993 року. Збірка музею нараховує більше півтори тисячі пам’яток сакрального мистецтва, а саме понад 600 ікон XVI-XIX ст., предмети металопластики (шати ікон, церковне начиння, іконки), декоративну різьбу (царські врата, кіоти ікон), факсимільні видання богослужбових книг та скульптуру.

Однією з безцінних перлин музею є Холмська Чудотворна ікона Божої Матері, унікальна пам’ятка візантійського мистецтва ХІ-ХІІ ст., одна з найшанованіших християнських святинь.

Музей волинської ікони відомий в Україні і за її межами не лише своєю цікавою експозицією, але й науковою, дослідницькою, організаторською роботою. Щорічно на базі музею проводяться наукові конференції з волинського іконопису.

Вас може зацікавити

Архієпископ Нафанаїл з духовенством привітав мера Луцька та працівників міськради з Різдвяними святами 

Редактор Головний

6 вересня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

У Неділю про блудного сина архієпископ Нафанаїл звершив Божественну літургію

Редактор Головний