9.6 C
Lutsk
Субота, 18 Травень, 2024
Всі новини Календар

29 жовтня 2022 року – календар з повчанням

Мч. Лонгина сотника, що при Хресті Господньому (I).

Прп. Галла (650). Прп. Кассії, піснеписиці Константинопольської (843–867). Прп. Лонгина, вратаря Печерського, в Дальніх печерах (XIII–XIV). Прп. Лонгина Ярензького (1544–1545). Знайдення мощей свт. Іоанна Тобольського (1914). Св. Георгія спов., пресвітера (1931); сщмч. Євгенія пресвітера (1937); сщмч. Олексія пресвітера (1938); сщмч. Іоанна пресвітера (1942).

Євангельські Читання

Мч.: 2 Тим., 292 зач., II, 1-10. Мф., 113 зач., XXVII, 33-54. Ряд.: 2 Кор., 168 зач., І, 8-11. Лк., 22 зач., VI, 1-10.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ГОСПОДНІ УЧНІ ЗРИВАЮТЬ КОЛОССЯ, РОЗТИРАЮТЬ ЇХ РУКАМИ ТА ЇДЯТЬ У СУБОТУ. СПРАВА ДУЖЕ МАЛОВАЖЛИВА І З ВИДУ, І ЗА СВОЄЮ СУТТЮ; МІЖ ТИМ ФАРИСЕЇ НЕ ВТЕРПІЛИ ТА ДОКОРИЛИ ЇМ. ЩО ЗМУСИЛО ЇХ ЗАВЕСТИ ПРО ЦЕ МОВУ? З ВИГЛЯДУ – НЕРОЗУМНА РЕВНІСТЬ, А ЗА СУТТЮ – ДУХ ПЕРЕСУДУ.

 

ВІН ЗА ВСЕ ЧІПЛЯЄТЬСЯ І ВСЕ ПОДАЄ У ПОХМУРОМУ ВИГЛЯДІ БЕЗЗАКОННЯ ТА ЗГУБНОСТІ. ЦЕ НЕМІЧ, БІЛЬШОЮ ЧИ МЕНШОЮ МІРОЮ, МАЙЖЕ СПІЛЬНА ДЛЯ ЛЮДЕЙ, ЯКІ НЕ УВАЖНІ ДО СЕБЕ. СЛОВОМ НЕ КОЖЕН ВИСЛОВИТЬ ПЕРЕСУДЛИВІ ДУМКИ, АЛЕ Й УТРИМАТИСЯ ВІД НИХ РІДКО ХТО МОЖЕ. ХТОСЬ ПРИТУПИТЬ СВОЄ СЕРЦЕ І РОЗПАЛЮЄ ЙОГО НА ПЕРЕСУДИ – ВОНО І РОЗПАЛЮЄ ЇХ.

 

АЛЕ ВОДНОЧАС ТОЙ, ХТО ПЕРЕСУДЖУЄ, І САМ ГОТОВИЙ НА НЕДОБРІ СПРАВИ, ЛИШЕ БИ ТІЛЬКИ НІХТО НЕ БАЧИВ, І НЕОДМІННО СКЛАДАЄТЬСЯ У НЕДОБРОМУ ПОРЯДКУ У ЯКОМУСЬ-НЕБУДЬ ВІДНОШЕННІ; ВІН НІБИ ДЛЯ ТОГО І СУДИТЬ, І ЗАСУДЖУЄ, ЩОБ ПОЧУТТЯ ПРАВДИ, ЯКЕ ОБРАЖЕНЕ І ПРИГНІЧЕНЕ У СОБІ, НАГОРОДИТИ НАПАДКАМИ НА ІНШИХ, ХОЧ БИ ТО І НЕПРАВДИВИМИ.

 

ПРАВДОЛЮБНИЙ І ТОЙ, ХТО СТОЇТЬ НА ПРАВДІ, ЗНАЮЧИ, ЯК СКЛАДНО ДІСТАЄТЬСЯ СПРАВНІСТЬ У СПРАВАХ, А ЩЕ БІЛЬШЕ У ПОЧУТТЯХ, НІКОЛИ НЕ СТАНЕ СУДИТИ; ВІН ШВИДШЕ ГОТОВИЙ БУВАЄ ПОКРИТИ ПОБЛАЖЛИВІСТЮ НЕ ТІЛЬКИ МАЛИЙ, АЛЕ Й ВЕЛИКИЙ ЗЛОЧИН ІНШИХ.

 

ГОСПОДЬ НЕ СУДИТЬ ФАРИСЕЇВ, ЯКІ ПЕРЕСУДЖУВАЛИ, А ТІЛЬКИ ПОЯСНЮЄ ЇМ, ЩО УЧНІ ЗРОБИЛИ ВЧИНОК, ЯКИЙ ВСЯКИЙ, ХТО ПОДУМАВШИ ДОБРЕ, МОЖЕ ПРОБАЧИТИ. І ЗАВЖДИ ТАК БУВАЄ: РОЗСУДИ ПРО ВЧИНОК БЛИЖНЬОГО І ЗНАЙДЕШ, ЩО ВІН ЗОВСІМ НЕ МАЄ ТОГО ЖАХЛИВОГО ХАРАКТЕРУ, ЯКИЙ ЗДАВСЯ ТОБІ ПРО НЬОГО ПЕРШОГО РАЗУ.

Вас може зацікавити

Хто і коли склав ранкове і вечірнє молитовне правило?

Редактор Головний

28 квітня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Проповідь у День Хрещення Русі

Редактор Головний