20.3 C
Lutsk
Понеділок, 15 Липень, 2024
Всі новини Календар

30 жовтня 2022 року – календар з повчанням

Прор. від 12-ти Осії (820 р. до Р. Х.). Прмч. Андрія Критського (767).

Мчч. безсрібників Косми і Даміана, Аравійських, та братів їхніх, мчч. Леонтія, Анфима та Євтропія (287 або 303). Перенесення мощей прав. Лазаря Чотириденного, єп. Кітійського (898). Прп. Антонія Леохнівського, Новгородського (1611). Сщмчч. Неофіта й Анатолія пресвітерів, прмчч. Іакінфа і Каліста (1918); сщмч. Олександра, архієп. Семипалатинського (1937). Кончина (1942) та знайдення мощей (2008) блж. інокині Параскеви Старобільської.

Ікон Божої Матері, йменованих «До Різдва й після Різдва Діва» (1827) та «Визволителька».

Євангельські Читання

Утр. – Єв. 9-те, Ін., 65 зач., ХХ, 19-31. Літ. – Гал., 200 зач., I, 11-19. Лк., 35 зач., VIII, 5-15 (про сіяча).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ПІД ТЕРНАМИ, ЩО ПРИГНІЧУЮТЬ СЛОВО БОЖЕСТВЕННОЇ ІСТИНИ, ОКРІМ БАГАТСТВА, РАДОСТІ ТА СКОРБОТ ЖИТІЙСЬКИХ, У НАШ ЧАС ТРЕБА РОЗУМІТИ І РІЗНІ ПОМИЛКОВІ ВЧЕННЯ, ЯКІ ПОШИРЮЮТЬ УЧЕНІ, ЩО ВТРАТИЛИ ІСТИНУ ТА ЗБИЛИСЯ З ШЛЯХУ ДО НЕЇ. ТАКИХ ВЧЕНЬ У НАС ВИЯВЛЯЄТЬСЯ Є БАГАТО: ОДНІ ГОЛОСНО ТА ВІДКРИТО ЙДУТЬ ПРОТИ ІСТИНИ; ІНШІ – ПІД УМОВНИМИ НАТЯКАМИ, ЗРОЗУМІЛИМИ, ВТІМ, ТИМ, ДО КОГО СПРЯМОВУЮТЬСЯ.

 

ЗА СУТТЮ СВОЄЮ ВОНИ ДІЮТЬ ЯК ЧАД; НЕПОМІТНО ВХОДЯТЬ, ЗАТЬМАРЮЮТЬ ГОЛОВУ ТА ДОВОДЯТЬ ДО ВТРАТИ ЯСНОЇ СВІДОМОСТІ. ХТО НАХАПАЄТЬСЯ ЦЬОГО ЧАДУ, ТОЙ ПОЧИНАЄ МАРИТИ, ЯК СОННИЙ, БО ВСЕ ЙОМУ ЗДАЄТЬСЯ НЕ У ТОМУ ВИГЛЯДІ, ЯК ВОНО Є І ЯК ВИГЛЯДАЄ ЛЮДИНІ ПРИ ЯСНОМУ РОЗУМІ. ЗУСТРІВШИ ТАКЕ ЛИЦЕ, ВИ БАЧИТЕ, ЩО У НЬОГО ПРИГНІЧЕНА НЕ ТІЛЬКИ ІСТИНА ВСЯКА, АЛЕ ПРИГЛУШЕНЕ І ПОЧУТТЯ ІСТИНИ, І БРЕХНЯ ПРОНИКЛА У ВЕСЬ СКЛАД РОЗУМУ.

 

ЯК ЖЕ БУТИ? НЕ СЛУХАТИ І НЕ ЧИТАТИ ЦИХ МАРЕНЬ, А КОЛИ МИМОВОЛІ ПОЧУЛОСЯ ЧИ ПРОЧИТАЛОСЯ, – ВИКИНЬ З ГОЛОВИ, АЛЕ КОЛИ НЕ ВИКИДАЄТЬСЯ, – ПІДДАТИ ЦЕ РОЗДУМАМ, І ВСЕ РОЗЛЕТИТЬСЯ, ЯК ДИМ.

Вас може зацікавити

«Слово Предстоятеля»: Про чаклунів (відео)

Редактор Головний

У Світлий Вівторок архієпископ Нафанаїл очолив пасхальне богослужіння у кафедральному соборі. ФОТО

Редактор Головний

Брехня – це тінь істини: 10 цитат із Святого Письма про брехню

Редактор Головний