19.4 C
Lutsk
Середа, 12 Червень, 2024
Всі новини Календар

28 жовтня 2022 року – календар з повчанням

Прп. Євфимія Нового, Солунського (889). Прмч. Лукіана, пресвітера Антіохійського (312).

Мчч. Сарвіла та Вевеї (II). Свт. Савина, єп. Катанського (760). Сщмч. Лукіана Печерського, в Дальніх печерах (1243). Свт. Іоанна, єп. Суздальського (1373). Сщмч. Симеона пресвітера (1918); сщмч. Димитрія пресвітера (1942); свт. Афанасія спов., єп. Ковровського (1962).

Ікони Божої Матері, йменованої «Спорителька хлібів» (XIX).

Євангельські Читання

Флп., 245 зач., III, 8-19. Лк., 42 зач., IX, 12-18.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ДИВНЕ НАСИЧЕННЯ НАРОДУ В ПУСТЕЛІ – ЦЕ ОБРАЗ НАСИЧЕННЯ ВІРУЮЧИХ У СВ. ПРИЧАСТІ ПРЕЧИСТОГО ТІЛА І ПРЕЧИСТОЇ КРОВІ ГОСПОДА. ГОСПОДЬ СИДИТЬ ОСОБЛИВО; НАРОД РОЗСАДЖЕНИЙ РЯДАМИ; АПОСТОЛИ Є ПОСЕРЕДНИКАМИ, ЯКІ ОТРИМУЮТЬ ХЛІБ ТА РОЗДАЮТЬ ЙОГО. ТАК І НИНІ: ВІРУЮЧІ ВСІ ПОДІЛЕНІ НА ГРУПИ – МАЛІ ВЛАСНІ ЦЕРКВИ, У ЯКИХ ГОСПОДЬ, НЕВИДИМО БУДУЧИ ПРИСУТНІМ, РОЗДАЄ СВОЄ ТІЛО І КРОВ, ЧЕРЕЗ АПОСТОЛЬСЬКИХ ПРИЄМНИКІВ.

 

ЯК ТОДІ АПОСТОЛАМ, ТАК ТЕПЕР ПРИЄМНИКАМ ЇХ ГОВОРИТЬ ВІН: “ВИ ДАЙТЕ ЇМ ЇСТИ”. ЯК ТОДІ, ТАК І ТЕПЕР НАРОД ВІРУЮЧИЙ НЕВІДСТУПНО НАЛЕЖИТЬ ГОСПОДУ У ПОСТІ, СЛУХАННІ СЛОВА ТА МОЛИТОВНОМУ ПРОХАННІ ПРО ЗЦІЛЕННЯ ВІД ГРІХІВ, КОЛИ ГОТУЄТЬСЯ ПРИСТУПИТИ ДО БОЖЕСТВЕННИХ ТАЙН. ТАК ТАЇНСТВО, ЯКЕ БЕРЕ ПОЧАТОК ВІД ЯВЛЕННЯ ГОСПОДА, ТРИВАЄ ДО НИНІ І БУДЕ ТРИВАТИ ДО КІНЦЯ ВІКУ. І В МАЙБУТНЬОМУ ВІЦІ БУДЕ СВОГО РОКУ ПРИЧАСТЯ.

 

І В ЗЕМНОМУ РАЮ ДЛЯ ПРАРОДИТЕЛІВ ВЛАШТОВАНЕ БУЛО СВОЄ ТАЄМНИЧЕ ПРИЧАСТЯ – КУШТУВАННЯ ВІД ДРЕВА ЖИТТЯ; У СТАРОЗАВІТНІЙ ЖЕ ЦЕРКВІ ОБРАЗ ЙОГО – КУШТУВАННЯ ПАСХАЛЬНОГО АНГЦЯ. ТАКИМ ЧИНОМ, ТАЄМНИЧЕ ПРИЧАСТЯ РОЗПОЧАЛОСЯ З РОДОМ ЛЮДСЬКИМ, БУЛО І БУДЕ З НИМ У ВСІ ВІКИ ВІЧНІ, У РІЗНИХ ВИДАХ, АЛЕ ОДНОМУ ЗНАЧЕННЯ – ЩИРОГО СПІЛКУВАННЯ З ГОСПОДОМ; БО “У НЬОМУ БУЛО ЖИТТЯ, І ЖИТТЯ БУЛО СВІТЛОМ ДЛЯ ЛЮДЕЙ” (ІН. 1, 4). СТВОРЕНИМ ЗА ОБРАЗОМ БОЖИМ І НАЛЕЖИТЬ БУТИ У ТАКОМУ СПІЛКУВАННІ З ТИМ, “ХТО БУВ СЯЄВОМ СЛАВИ ТА ОБРАЗОМ ІСТОТИ ЙОГО” (ЄВР. 1, 3).

Вас може зацікавити

Чи можна дарувати ікони?

Редактор Головний

У ВДС відбулась презентація Галицько-Волинського Євангелія XII століття

Редактор Головний

Напередодні престольного свята єпископ Афанасій звершив всенічне бдіння у Вознесенському храмі Луцька

Редактор Головний