-0.6 C
Lutsk
Неділя, 4 Грудень, 2022
Всі новини Проповіді

Проповідь у день Різдва Христового

“Рождество Твое, Христе Боже наш,

возсия мирови свет разума,

в нем бо звездам служащии,

звездою учахуся Тебе кланятися,

Солнцу правди, и Тебе ведети с высоты Востока.

Господи, слава Тебе!”

ХРИСТОС НАРОДИВСЯ – СЛАВІМО ЙОГО!

 Нині торжествують небеса і вся земля – «Слава в вишніх Богу, і на землі мир, в людях благовоління» (Лк.2,14). Ця радість, яка переповнила невидимий світ, зійшла у видимий і наповнила усіх і все.

Христос стукає в наші серця, щоб ми їх відкрили, і Він залишився в них. Сьогоднішня подія для християн – це початок нового духовного життя. Христос – це любов, яка народилася і сяє всьому людству, як Віфлеємська зірка. Земне народження нашого Спасителя є початком нашого спасіння. Це вияв безмежної Божої любові, яку нині нам дарую Богомладенець. Господь народився не заради себе, не заради того, щоб показати свою владу чи слави, а заради нас, заради того, щоб спасти своє творіння, яке Він безмежно любить. Ця Любов нічого не вимагає і ні до чого не примушує, вона сповнює наші серця благодаттю.

Людина, яка перебуває в Христовій любові, є океаном добрих діл, чеснот, спокою і духовної радості. Ці відчуття цінніші за всі багатства і блага цього світу, вони не тлінні. Господь своїм народженням нам це показує. Богомладенець народився не в царських палатах, а в вертепі, в яслах на сіні. Спасителя не зустріли з почестями, а відвернулись від нього, хотіли вбити, тому він разом із земними батьками змушений був втікати в Єгипет.

Але всі ці події не затьмарили радість Різдва Господнього, яке дарувало нам життя вічне і відчуття Божої любові. Як каже апостол Павло: «Хто відлучить нас від любові Божої? Скорботи чи тіснота, гоніння чи голод, в“язниця чи меч?» (Рим. 8,35-39). Це питання ми повинні часто собі ставити у нашому земному житті. І даючи на нього відповідь, не забувати про Господа, його велику жертву за нас грішних, яка проклала нам стежку до небес, до життя вічного.

Нині, дорогі брати і сестри, як і кожного року, ми маємо зустрічати це свято з великою радістю і благоговінням. Радіючи Його приходові в світ, розчиняймо перед Спасителем двері своїх сердець й, прийнявши Христа, ніби три східні мудреці, складімо перед Ним свої дари – добро, любов та милосердя.

З вдячністю приходьмо до святого храму, прославляймо Різдво Господнє і дякуймо нашому Небесному Отцю за цей великий дар. Христос на землі! Возносімо Його!

 

             священник Олександр Ящук

             настоятель храму  Різдва Христового  с. Великий Курінь

Вас може зацікавити

ЧОМУ ДУЖЕ ВАЖЛИВО ВІДВІДУВАТИ ПАСІЮ?

Редактор Головний

Трагічна звістка: у Цумані звершили Чин похорону воїна Віталія Арендарчука

Редактор Головний

Проповідь у третю неділю Великого посту, Хрестопоклонну

Редактор Головний