22.2 C
Lutsk
Понеділок, 20 Травень, 2024
Календар

28 червня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 2-а після П’ятидесятниці. Глас 8.
Початок Петрового посту.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрор. Амоса (VIII до Р.Х.). Совершается служба с полиелеемСвт. Іони, митр. Московського, всієї Русі чудотворця (1461).

Мчч. ВітаМодеста і Крискентії годувальниці (бл. 303). Мч. Дули Кілікійського (бл. 305-313). Іроніма Блаженного, Стридонського (419-420). Августина Блаженного, єп. Іпонійського (430). Свт. Михаїла, першого митр. Київського (X).

Мч. Лазаря, блгв. кн. Сербського (1389). Перенесення мощей прп. Феодора Сікеота, єп. Анастасіопольського (біл. IX). Знайдення мощей прмчч. Григорія і Кассіана Авнежських (1524). Свт. Єфрема II, патріарха Сербського (після 1399). Прп. Дули страстотерпця, Єгипетського (V).

Святкування у Вологді всім преподобним отцям Вологодським. Собор Псковських святих. Собор Новгородських святих. Собор Білоруських святих. Собор Санкт-Петербурзьких святих. Собор святих Удмуртської землі. Собор Одеських святих.

Сщмч. Амоса пресвітера (1919).

Воронинської ікони Божої Матері (1518).

Євангельські Читання

Рим., 83 зач., II, 28 – III, 18. Мф., 19 зач., VI, 31-34; VII, 9-11.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

“Не турбуйтесь”. Як же жити тож? Треба їсти, пити, одягатися. Але Спаситель не говорить: нічого не робіть, а не турбуйтеся. Не мучте себе цією турботою, яка з’їдає вас день і вночі та не дає вам ні хвилини спокою. Турбота така – хвороба гріховна. Вона показує, що людина на себе надіється, а Бога забула, щоб надію на Промисел Божий втратила, все хоче у себе влаштували одними своїми трудами, добути все потрібне і добуте зберегти своїми способами. Зціпилась вона серцем з тим, що має, і на ньому жити думає, як на міцній основі.

Користолюбність зв’язала її, і вона тільки й думає, щоб побільше забрати у свої руки. Мамон цей став їй замість Бога. А ти трудися – трудись, а турботою злою себе не муч. Чекай успіху всякого від Бога і в Його руки віддавай участь свою. Усе добуте приймай, як дар від руки Господа, і з міцною надією чекай від Нього продовження щедродательності. Знай, що одна хвилина – і може нічого не залишитися від всього, що має багатомаючий, якщо захоче Бог. Усе тління і порох. Чи варто через це мучити себе? Тож не турбуйся!

Вас може зацікавити

1 вересня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

1 лютого 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

19 серпня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний