Седмиця 33-а після П’ятидесятниці. Глас 7. |
Посту немає.
|
Прп. Макарія Великого, Єгипетського (390-391). Свт. Марка Євгеніка, архієп. Ефеського (1444). Блж. Феодора, Христа ради юродивого, Новгородського (1392). Прп. Макарія Римлянина, Новгородського (XVI-XVII).
Мц. Євфрасії діви (303). Прп. Макарія Александрійського (394-395). Прп. Антонія, стовпника Марткопського (VI) (Груз.). Свт. Арсенія, архієп. Керкірського (VIII). Прп. Макарія, постника Печерського (XII). Прп. Макарія, диякона Печерського (XIII-XIV). Знайдення мощей прп. Савви Сторожевського, Звенигородського (1652).
Сщмч. Петра пресвітера (1918). Сщмч. Миколая пресвітера (1930). Мч. Феодора (1940).
День інтронізації Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила.
Євангельські Читання
Іак., 54 зач., III, 1-10. Мк., 50 зач., XI, 11-23, і за середу (під зачало): Іак., 55 зач., III, 11 – IV, 6. Мк., 51 зач., XI, 23-26. Прп.: Гал., 213 зач., V, 22 – VI, 2. Мф., 43 зач., XI, 27-30 .
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
У СМОКІВНИЦІ, ЯКА БУЛА БАГАТА ЛИСТЯМ, А ПЛОДІВ НЕ МАЛА, ГОСПОДЬ ВІДНЯВ БЛАГОСЛОВІННЯ, – І ВОНА ВИСОХЛА. ЦЕ УРОК ДІЄЮ.
ПІД ЦІЄЮ СМОКІВНИЦЕЮ МАЮТЬСЯ НА УВАЗІ ЛЮДИ, ЯКІ З ВИДУ СПРАВНІ, А ЗА СУТТЮ СВОЄЮ НЕДОСТОЙНІ СХВАЛЕННЯ. ХТО Ж ЦЕ ТАКІ? ЯКІ КРАСНО ГОВОРЯТЬ ПРО ВІРУ, А САМОЇ ВІРИ НЕ МАЮТЬ, – ТРИМАЮТЬ ТІЛЬКИ У РОЗУМІ СВОЄМУ ПРЕДМЕТИ ВІРИ.
І ТІ Є ТАКИМИ, ЯКІ У ЗОВНІШНІЙ ПОВЕДІНЦІ СПРАВНІ, А ЗА ПОЧУТТЯМИ ТА НАЛАШТУВАННЯМИ ДУЖЕ НЕСПРАВНІ, І СПРАВИ СПРАВНІ Є ТІЛЬКИ ДО ТИХ ПІР, ПОКИ НЕ МОЖНА ПРИХОВАТИ НЕСПРАВНОСТІ У НИХ, А КОЛИ МОЖНА, НЕ РОБЛЯТЬ. НАПРИКЛАД, МИЛОСТИНЮ ПОДАЄ, КОЛИ ПРОСИТЬ ХТОСЬ НА ЛЮДЯХ, А ПОПРОСИ НАОДИНЦІ, ЩЕ ОБРАЗИТЬ. БОГУ МОЛИТИСЯ В ЦЕРКВУ ІДЕ ТА У ВСІХ НА ВИДУ МОЛИТЬСЯ, І ВДОМА МОЛИТЬСЯ, ЩОБ НЕ ОСОРОМИТИСЯ ПЕРЕД ДОМАШНІМИ. АЛЕ ЯК ОПИНИТЬСЯ ОДИН І ЛОБА НЕ ПЕРЕХРЕСТИТЬ.
ПРО МОЛИТОВНЕ ТА СЕРДЕЧНЕ ЗВЕРНЕННЯ ДО БОГА І ПОНЯТТЯ НЕ МАЄ. БУДЕМО МОЛИТИСЯ, ЩОБ БОГ НЕ ПОПУСТИВ НАМ БУТИ ТАКИМИ. БО ТОДІ НЕ МИНУТИ НАМ СУДУ, ЯК І СМОКІВНИЦІ.