9.6 C
Lutsk
Середа, 24 Квітень, 2024
Календар

28 червня 2020 року – календар з повчанням

Неділя 3-тя після П’ятидесятниці. Глас 2.
Петрів піст.
Дозволяється риба.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрор. Амоса (VIII до Р.Х.). Совершается служба с полиелеемСвт. Іони, митр. Московського, всієї Русі чудотворця (1461).

Мчч. ВітаМодеста і Крискентії годувальниці (бл. 303). Мч. Дули Кілікійського (бл. 305-313). Іроніма Блаженного, Стридонського (419-420). Августина Блаженного, єп. Іпонійського (430). Свт. Михаїла, першого митр. Київського (X).

Мч. Лазаря, блгв. кн. Сербського (1389). Перенесення мощей прп. Феодора Сікеота, єп. Анастасіопольського (біл. IX). Знайдення мощей прмчч. Григорія і Кассіана Авнежських (1524). Свт. Єфрема II, патріарха Сербського (після 1399). Прп. Дули страстотерпця, Єгипетського (V).

Святкування у Вологді всім преподобним отцям Вологодським. Собор Псковських святих. Собор Новгородських святих. Собор Білоруських святих. Собор Санкт-Петербурзьких святих. Собор святих Удмуртської землі. Собор Одеських святих.

Сщмч. Амоса пресвітера (1919).

Воронинської ікони Божої Матері (1518).

Євангельські Читання

Утр. – Єв. 3-е, Мк., 71 зач., XVI, 9-20. Літ. – Рим., 88 зач., V, 1-10. Мф., 18 зач., VI, 22-33. Свт. Іони: Євр., 335 зач., XIII, 17-21. Ів., 36 зач., X, 9-16 .

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

“Якщо око твоє буде чистим, то все тіло твоє буде світлим; якщо ж око твоє буде поганим, то все тіло твоє буде темним”. Оком називається тут розум, а тілом увесь склад душі. Таким чином, коли розум простий, тоді у душі світло; коли ж розум лукавий, тоді у душі темно.

Що таке розум простий та розум лукавий? Розумом простим є той, який приймає все, як написано у слові Божому, і безсумніву переконаний, що все так і є, як написано: ніякої хитромудрості, ніяких вагань та роздумів немає у ньому. Розумом лукавим є той, який приступає до слова Божого з лукавством. Він не може прямо вірити, але підводить слово Боже під свої мудрування. Від приступає до нього не як учень, а як суддя та критик, щоб спробувати, що то воно говорить, і потім або поглумитися, або зверхньо сказати: “так, це не погано”.

У такого розуму немає твердих положень, тому що слову Божому, очевидно, він не вірить, а свої мудрування завжди нестійкі: нині так, завтра по-іншому. Від того у нього одні коливання, здивування, питання без відповідей: всяка річ у нього має свій певний характер, словом Божим визначений, тому всякій речі у нього своє місце, і він точно знає, як себе у відношенні до чого тримати, ходить, значить, дорогами відкритими, видними, з повною впевненістю, що вони ведуть до справжньої мети.

Вас може зацікавити

8 серпня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

9 січня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

9 серпня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний