13.5 C
Lutsk
Четвер, 13 Червень, 2024
Всі новини Календар

29 листопада 2023 року – календар з повчанням

Cедмиця 26 після П’ятидесятниці.                                                   Різдвяний піст.


Апостола і євангеліста Матфея (60). Прав. Фулвіана, кн. Ефіопського, у Святому Хрещенні Матфея (I). Сщмч. Феодора Колєровапресвітера і з ним мчч. Ананії Бойкова і Михаїла Болдакова (1929); сщмчч. Іоанна Цвєткова, Миколая Троїцького, Віктора Воронова, Василія Соколова, Макарія Соловйова і Михаїла Абрамова пресвітерів, прмч. Пантелеймона (Аржаних) (1937). Сщмч. Інокентія (Тихонова), архієп. Вінницького (1937). Мч. Димитрія Спиридонова (1938). Сщмч. Філумена Святогробця (1979).


Євангельські Читання

Утр.: – Ін. 21:15-25 (зач. 67). На літ.: – Ап.: 1Тим. 1:18-20,2:8-15 (зач. 281); Ап.: 1Кор. 4:9-16 (зач. 131). Єв.: Лк. 15:1-10 (зач. 78); Ап.: Мф. 9:9-13 (зач. 30).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Притча про вівцю заблукалу і драхму загублену. Яке велике милосердя Господнє до нас грішних! Залишає всіх справних і звертається до несправних, щоб їх виправити; шукає їх і, коли знаходить, Сам радіє і скликає все небо радіти з Ним. Як же це шукає? Хіба Він не знає, де ми, коли відступили від Нього? Знає і бачить усе, але якби справа була тільки за тим, щоб узяти і перенести до Своїх, негайно всі грішники знову виявлялися б у своєму чині.

 

Але треба насамперед спонукати до покаяння, щоб навернення і повернення до Господа було вільним, а цього не можна зробити велінням або якимось зовнішнім розпорядженням. Шукання Господом грішника полягає в тому, щоб скерувати його до покаяння. Все навколо нього розташовує Він так, щоб грішник схаменувся і, побачивши безодню, в яку прямує, повернувся назад. Сюди спрямовані всі обставини життя, всі зустрічі з хвилинами смутку і радості, навіть слова і погляди. І внутрішні впливи Божі через совість та інші правильні почуття, що лежать у серці, ніколи не припиняються. Скільки робиться для навернення грішників на шлях чесноти, а грішники все залишаються грішниками!.. Морок наводить ворог, і їм думається, що все гаразд, минеться; а якщо і з’являються тривоги, то кажуть: “завтра кину”, і залишаються в колишньому стані. Так минає день за днем; байдужість до свого спасіння зростає і зростає. Ще трохи, і вона перейде вже в запеклість у гріху. Чи прийде тоді навернення – хто знає?

Вас може зацікавити

Бог став людиною у світі, в якому вже була людина, яка досягла великої праведності. І цією людиною була Пресвята Богородиця

Редактор Головний

27 лютого 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Волинські священники доставили гуманітарну допомогу на Херсонщину

Редактор Головний