6.8 C
Lutsk
Середа, 21 Лютий, 2024
Календар

26 жовтня 2020 року – календар з повчанням

Седмиця 21-а після П’ятидесятниці. Глас 3.
Посту немає.

Совершается служба с полиелеемІверської  ікони Божої Матері. Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМчч. Карпа, єп. Фіатирського, Папіли диякона, Агафодора і мц. Агафоніки (251).

Мч. Флорентія (I-II). Мч. Веніаміна диякона (421-424). Прп. Никити спов. (бл. 838). Прп. Веніаміна Печерського (XIV). Свт. Мелетія, патріарха Александрійського (1601). Спомин чуда вмц. Злати  (Хриси) у Скоп’є (1912).

Сщмчч. Інокентія і Миколая пресвітерів (1937). Знайдення мощей сщмч. Фадея, архієп. Тверського (1993).

Седмиєзерної  та Звіринецької ікон Божої Матері (XVII).

Євангельські Читання

Утр. – Лк., 4 зач., I, 39-49, 56. Літ. – Богородиці: Флп., 240 зач., II, 5-11. Лк., 54 зач., X, 38-42; XI, 27-28. Ряд.: Лит. – Флп., 248 зач., IV, 10-23. Лк., 33 зач., VII, 36-50.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ЧОМУ ТАК СТАЛОСЯ ЩО СИМОН ФАРИСЕЙ ШАНУЄ ГОСПОДА ТА ЗАПРОШУЄ ЙОГО ДО СЕБЕ, АЛЕ ТУТ ЖЕ ПОБАЧИВШИ, ЩО ВІН ПРИХИЛЬНО ДОПУСКАЄ ДО СЕБЕ І ГРІШНИЦЮ, СПОКУШАЄТЬСЯ І ПОЧИНАЄ ДУМАТИ: “ЯКЩО БИ ВІН БУВ ПРОРОКОМ?”…

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ТОМУ, ЩО ПОЧАВ ТУРБУВАТИСЯ ЗА ЧАСТУВАННЯ І ЗА КЛОПОТАМИ ЗАЛИШИВ ЗДОРОВЕ МІРКУВАННЯ ПРО ПОРЯДКИ БОЖІ. ЦІ ДВІ ОБЛАСТІ, ЖИТТЄВА ТА ДУХОВНА, ЗОВСІМ НЕ СХОЖІ ЗА СВОЇМИ ВЛАСТИВОСТЯМИ ТА ЗАКОНАМИ.

 

МІЖ ТИМ, РОЗУМ НАШ, ЧИМ ДУЖЕ ЗАЙМЕТЬСЯ, ЗА ЗАКОНАМИ ТОГО І СУДИТИ ПОЧИНАЄ. З ЖИТТЄВОЇ ТОЧКИ ЗОРУ З ОЧЕВИДНОЮ ГРІШНИЦЕЮ НЕ МОЖНА МАТИ СПІЛКУВАННЯ; СИМОН ТАК І СУДИТЬ, ЗАБУВШИ, ЩО ПОКАЯННЯ ВСІХ РОБИТЬ ЧИСТИМИ І ГРІШНИКІВ ЗРІВНЮЄ З ПРАВЕДНИКАМИ.

 

ВІН ДУМАЄ, ЩО ГРІШНИЦІ НЕ ВАРТО ТУТ БУТИ, І ЩО СПАСИТЕЛЬ, ЯКЩО НЕ ВІДГАНЯЄ ЇЇ, ТО ТОМУ, ЗВІСНО, ЩО НЕ ЗНАЄ, ХТО ВОНА; ВІД ЦІЄЇ ДУМКИ ВІДРАЗУ Ж НАРОДИЛАСЯ Й ІНША: ЯКЩО НЕ ЗНАЄ, ТО ЯКИЙ ЖЕ ВІН ПРОРОК?

 

СЛОВОМ ТО ВІН НЕ СКАЗАВ ЦЬОГО, А ТІЛЬКИ ПОДУМАВ, І ЗОВНІ НІ В ЧОМУ, НІ В ЙОГО КЛОПОТАХ, ЯК У ДОБРОГО ГОСПОДАРЯ, НЕ ВІДБУЛОСЯ НІЯКОЇ ЗМІНИ, АЛЕ ГОСПОДЬ БАЧИВ ЙОГО СЕРЦЕ І ПО СЕРЦЮ ЙОГО ДАВ ЙОМУ НАСТАНОВИ. ВІН ВСЕЛИВ ЙОМУ, ЩО ГРІШНИКАМ ТО І МІСЦЕ БІЛЯ НЬОГО І ЩО ГРІШНИЦЯ, ЯКА ПРИПАЛА ДО НЬОГО СЕРЦЕМ, БІЛЬШЕ ВШАНУВАЛА ЙОГО, АНІЖ ВІН, ЯКИЙ ВШАНУВАВ ЙОГО ТІЛЬКИ ЧАСТУВАННЯМ.

 

ЗОВНІШНЄ ВВОДИТЬ ЛЮДИНУ У НЕПРИЄМНЕ ГОСПОДУ ПОЧУТТЯ ПРАВЕДНОСТІ, А ВНУТРІШНЄ ЗАВЖДИ ТРИМАЄ ЙОГО В ПОЧУТТЯХ СВОЄЇ НЕПОТРІБНОСТІ ПЕРЕД ЛИЦЕМ ВСЕЗНАЮЧОГО ГОСПОДА.

Вас може зацікавити

27 червня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

29 серпня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

12 травня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний