-1.1 C
Lutsk
П’ятниця, 9 Грудень, 2022
Календар

26 жовтня 2019 року – календар з повчанням

Седмиця 19-а після П’ятидесятниці. Глас 1.
Посту немає.

Совершается служба с полиелеемІверської ікони Божої Матері. Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМчч. Карпа, єп. Фіатирського, Папіли диякона, Агафодора і мц. Агафоніки (251).

Мч. Флорентія (I-II). Мч. Веніаміна диякона (421-424). Прп. Никити спов. (бл. 838). Прп. Веніаміна Печерського (XIV). Свт. Мелетія, патріарха Александрійського (1601). Спомин чуда вмц. Злати (Хриси) у Скоп’є (1912).

Сщмчч. Інокентія і Миколая пресвітерів (1937). Знайдення мощей сщмч. Фадея, архієп. Тверського (1993).

Седмиєзерної та Звіринецької ікон Божої Матері (XVII).

Євангельські Читання

Утр. – Лк., 4 зач., I, 39-49, 56. Літ. – Богородиці: Флп., 240 зач., II, 5-11. Лк., 54 зач., X, 38-42; XI, 27-28. Ряд.: 1 Кор., 164 зач., XV, 58 – XVI, 3. Лк., 22 зач., VI, 1-10 .

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Господні учні зривають колосся, розтирають їх руками та їдять у суботу.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

Справа дуже маловажлива і з виду, і за своєю суттю; між тим фарисеї не втерпіли та докорили їм. Що змусило їх завести про це мову?

 

З вигляду – нерозумна ревність, а за суттю – дух пересуду. Він за все чіпляється і все подає у похмурому вигляді беззаконня та згубності. Це неміч, більшою чи меншою мірою, майже спільна для людей, які не уважні до себе.

 

Словом не кожен висловить пересудливі думки, але й утриматися від них рідко хто може. Хтось притупить своє серце і розпалює його на пересуди – воно і розпалює їх. Але водночас той, хто пересуджує, і сам готовий на недобрі справи, лише би тільки ніхто не бачив, і неодмінно складається у недоброму порядку у якомусь-небудь відношенні; він ніби для того і судить, і засуджує, щоб почуття правди, яке ображене і пригнічене у собі, нагородити нападками на інших, хоч би то і неправдивими.

 

Правдолюбний і той, хто стоїть на правді, знаючи, як складно дістається справність у справах, а ще більше у почуттях, ніколи не стане судити; він швидше готовий буває покрити поблажливістю не тільки малий, але й великий злочин інших.

 

Господь не судить фарисеїв, які пересуджували, а тільки пояснює їм, що учні зробили вчинок, який всякий, хто подумавши добре, може пробачити. І завжди так буває: розсуди про вчинок ближнього і знайдеш, що він зовсім не має того жахливого характеру, який здався тобі про нього першого разу.

Вас може зацікавити

6 квітня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

18 березня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

20 листопада 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний