Кончина апостола і євангеліста Iоанна Богослова (поч. II).
Прав. Гедеона, судді Ізраїльського (XII ст. до Р. Х.). Прп. Єфрема Перекомського, Новгородського (1492). Блгв. кн. Нягу Басарабського (1521) (Румун.). Сщмчч. Афанасія, Олександра і Димитрія пресвітерів, мчч. Іоанна і Миколая (1937); сщмч. Володимира пресвітера (1939). Свт. Тихона.
Євангельські Читання
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
ЦІЛУ НІЧ ТРУДИЛИСЯ РИБАЛКИ ТА НІЧОГО НЕ ЗЛОВИЛИ; АЛЕ КОЛИ ГОСПОДЬ УВІЙШОВ НА ЇХ ЧОВЕН ТА ПІСЛЯ ПРОПОВІДІ СКАЗАВ ЗАКИНУТИ СІТІ, ВПІЙМАЛОСЯ СТІЛЬКИ, ЩО ВИТЯГНУТИ НЕ МОГЛИ І СІТКА ПРОРВАЛАСЯ.
ЦЕ ОБРАЗ ВСЯКОЇ ПРАЦІ БЕЗ ДОПОМОГИ БОЖОЇ ТА ПРАЦІ З ДОПОМОГОЮ БОЖОЮ. ПОКИ ОДНА ЛЮДИНА ТРУДИТЬСЯ І ТІЛЬКИ СВОЇМИ СИЛАМИ ХОЧЕ ЧОГОСЬ ДОСЯГНУТИ – ВСЕ З РУК ВАЛИТЬСЯ; КОЛИ Ж НАБЛИЖАЄТЬСЯ ДО НЕЇ ГОСПОДЬ, ЗВІДКИ І ПОТЕЧЕ ДОБРО ЗА ДОБРОМ.
У ДУХОВНО-ВИХОВНОМУ ПЛАНІ НЕМОЖЛИВІСТЬ УСПІХУ БЕЗ ГОСПОДА ВІДРАЗУ ПОМІТНА: “БЕЗ МЕНЕ НЕ МОЖЕТЕ ТВОРИТИ НІЧОГО “, – СКАЗАВ ГОСПОДЬ. І ЦЕЙ ЗАКОН ДІЄ У ВСЬОМУ. ЯК ГІЛКА, ЯКА НЕ ЗРОЩЕНА З ДЕРЕВОМ, НЕ ТІЛЬКИ НЕ ПЛОДОНОСИТЬ, АЛЕ, ВИСИХАЮЧИ, І ЖИВНІСТЬ ВТРАЧАЄ, ТАК І ЛЮДИ, ЯКЩО НЕ ПЕРЕБУВАЮТЬ У ЖИВОМУ СПІЛКУВАННІ З БОГОМ, ПЛОДІВ ПРАВДИ, ЯКІ ЦІННІ ДЛЯ ЖИТТЯ ВІЧНОГО, ПРИНОСИТИ НЕ МОЖУТЬ.
ДОБРО ЯКЕСЬ І БУВАЄ У НИХ ІНКОЛИ, ТІЛЬКИ НА ВИГЛЯД ДОБРО, А ЗА СВОЄЮ СУТТЮ – НЕДОБРОЯКІСНЕ; ЯК ЛІСНЕ ЯБЛУКО І ГАРНЕ З ВИГЛЯДУ, А СПРОБУЙ – КИСЛЕ. І У ЗОВНІШНЬОМУ, ЖИТІЙСЬКОМУ ВІДНОШЕННІ ТАКОЖ ДОБРЕ ВИДНО: Б’ЄТЬСЯ, Б’ЄТЬСЯ, І ВСЕ НЕ ДО ПУТТЯ. КОЛИ Ж ЗІЙДЕ БЛАГОСЛОВІННЯ БОЖЕ, – ЗВІДКИ ЩО І БЕРЕТЬСЯ. УВАЖНІ ДО СЕБЕ ТА ДО ШЛЯХІВ ЖИТТЯ НА ДОСВІДІ ЗНАЮТЬ ЦІ ІСТИНИ.