20.3 C
Lutsk
Понеділок, 15 Липень, 2024
Всі новини Календар

9 жовтня 2022 року – календар з повчанням

Кончина апостола і євангеліста Iоанна Богослова (поч. II).

Прав. Гедеона, судді Ізраїльського (XII ст. до Р. Х.). Прп. Єфрема Перекомського, Новгородського (1492). Блгв. кн. Нягу Басарабського (1521) (Румун.). Сщмчч. Афанасія, Олександра і Димитрія пресвітерів, мчч. Іоанна і Миколая (1937); сщмч. Володимира пресвітера (1939). Свт. Тихона.

Євангельські Читання

Утр. – Єв. 6-те, Лк., 114 зач., XXIV, 36-53. Літ. – 2 Кор., 182 зач. (від полу), VI, 16 – VII, 1. Лк., 17 зач., V, 1-11 (про дивовижну ловитву риби). Свт. (під зачало): Євр., 318 зач., VII, 26 – VIII, 2. Ін., 36 зач., X, 9-16. Ап.: 1 Ін., 73 зач. (від полу), IV, 12-19. Ін., 61 зач., XIX, 25-27; XXI, 24-25.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ЦІЛУ НІЧ ТРУДИЛИСЯ РИБАЛКИ ТА НІЧОГО НЕ ЗЛОВИЛИ; АЛЕ КОЛИ ГОСПОДЬ УВІЙШОВ НА ЇХ ЧОВЕН ТА ПІСЛЯ ПРОПОВІДІ СКАЗАВ ЗАКИНУТИ СІТІ, ВПІЙМАЛОСЯ СТІЛЬКИ, ЩО ВИТЯГНУТИ НЕ МОГЛИ І СІТКА ПРОРВАЛАСЯ.

 

ЦЕ ОБРАЗ ВСЯКОЇ ПРАЦІ БЕЗ ДОПОМОГИ БОЖОЇ ТА ПРАЦІ З ДОПОМОГОЮ БОЖОЮ. ПОКИ ОДНА ЛЮДИНА ТРУДИТЬСЯ І ТІЛЬКИ СВОЇМИ СИЛАМИ ХОЧЕ ЧОГОСЬ ДОСЯГНУТИ – ВСЕ З РУК ВАЛИТЬСЯ; КОЛИ Ж НАБЛИЖАЄТЬСЯ ДО НЕЇ ГОСПОДЬ, ЗВІДКИ І ПОТЕЧЕ ДОБРО ЗА ДОБРОМ.

 

У ДУХОВНО-ВИХОВНОМУ ПЛАНІ НЕМОЖЛИВІСТЬ УСПІХУ БЕЗ ГОСПОДА ВІДРАЗУ ПОМІТНА: “БЕЗ МЕНЕ НЕ МОЖЕТЕ ТВОРИТИ НІЧОГО “, – СКАЗАВ ГОСПОДЬ. І ЦЕЙ ЗАКОН ДІЄ У ВСЬОМУ. ЯК ГІЛКА, ЯКА НЕ ЗРОЩЕНА З ДЕРЕВОМ, НЕ ТІЛЬКИ НЕ ПЛОДОНОСИТЬ, АЛЕ, ВИСИХАЮЧИ, І ЖИВНІСТЬ ВТРАЧАЄ, ТАК І ЛЮДИ, ЯКЩО НЕ ПЕРЕБУВАЮТЬ У ЖИВОМУ СПІЛКУВАННІ З БОГОМ, ПЛОДІВ ПРАВДИ, ЯКІ ЦІННІ ДЛЯ ЖИТТЯ ВІЧНОГО, ПРИНОСИТИ НЕ МОЖУТЬ.

 

ДОБРО ЯКЕСЬ І БУВАЄ У НИХ ІНКОЛИ, ТІЛЬКИ НА ВИГЛЯД ДОБРО, А ЗА СВОЄЮ СУТТЮ – НЕДОБРОЯКІСНЕ; ЯК ЛІСНЕ ЯБЛУКО І ГАРНЕ З ВИГЛЯДУ, А СПРОБУЙ – КИСЛЕ. І У ЗОВНІШНЬОМУ, ЖИТІЙСЬКОМУ ВІДНОШЕННІ ТАКОЖ ДОБРЕ ВИДНО: Б’ЄТЬСЯ, Б’ЄТЬСЯ, І ВСЕ НЕ ДО ПУТТЯ. КОЛИ Ж ЗІЙДЕ БЛАГОСЛОВІННЯ БОЖЕ, – ЗВІДКИ ЩО І БЕРЕТЬСЯ. УВАЖНІ ДО СЕБЕ ТА ДО ШЛЯХІВ ЖИТТЯ НА ДОСВІДІ ЗНАЮТЬ ЦІ ІСТИНИ.

Вас може зацікавити

Архіпастир прочитав третю частину покаянного канону у кафедральному соборі

Редактор Головний

3 червня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

6 жовтня 2023 року – православний календар

Редактор Головний