25.3 C
Lutsk
Неділя, 14 Липень, 2024
Всі новини Календар

26 березня 2024 року – календар з повчанням

Седмиця 2 Великого посту. Великий піст.

Перенесення мощей свт. Никифора, патр. Константинопольського (846). Мч. Савина (287). Мчч. Африкана, Публія і Терентія (ІІІ). Мч. Олександра (305–311). Мц. Христини Персидської (IV). Прп. Аніна пресвітера. Сщмч. Миколая Попова пресвітера (1919); сщмч. Григорія Поспєлова пресвітера (1921); сщмч. Михаїла Околовича пресвітера (1938).

Богослужбові читання Святого Письма на сьогодні:

На 6-му часі: – Іс. 5:7-16. На вечірні: – Бут. 4:8-15; Притч. 5:1-15.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“І сказав Каїн до Господа: більший мій гріх, аніж можна знести” (Бут. 4:13). Чи можна було так говорити перед лицем Бога, суворого, звісно, у правді, але й завжди готового помилувати того, хто щиро кається? Заздрість затьмарила здорові поняття, злочин обдуманий зробив серце жорстокішим, і ось Каїн грубо відповідає Самому Богу: “Хіба я сторож брату моєму?” (Бут. 4:9).Бог хоче пом’якшити його кам’яне серце молотом строгого суду Свого, – а він не піддається, і, замкнувшись у своєму загрубінні, віддається тій долі, яку підготував собі заздрістю та вбивством.

 

Те дивно, що після того він жив, як і всі: мав дітей, влаштовував сімейний побут і житейські відносини тримав; але печать відторгнення та відчаю все лежала на ньому. Виходить, що це справа внутрішня, яка звершується у совісті, із усвідомлення своїх відносин до Бога, під дією діл, пристрастей та гріховних навичок, які її обтяжують. Хай особливо уважно слухають це нині! Але заразом хай воскресять віру, що немає гріха, який перемагає милосердя Боже, хоча для пом’якшення серця, звичайно, зданобляться і час, і праця. Але ж – або спасіння, або загибель!

Вас може зацікавити

У храмах Волинської єпархії на честь Архістратига Михаїла відзначили престольні свята. ОНОВЛЕНО

Редактор Головний

25 листопада 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

У Луцьку освятили новий храм Української Православної Церкви

Редактор Головний