19.6 C
Lutsk
Субота, 22 Червень, 2024
Всі новини Календар

13 вересня 2021 року – календар з повчанням

 

Седмиця 13-а після П’ятидесятниці. Глас 3.
Посту немає.

Совершается служба со славословиемПокладення  чесного Пояса Пресвятої Богородиці (395-408). Перенесення мощей блгвв. кн. Петра, в іночестві Давида, и кн. Февронії, в іночестві Єфросінії, Муромських чудотворців (1992).

Сщмч. Кіпріана, єп. Карфагенського (258). Свт. Геннадія, Патріарха Константинопольського (471). Собор новомучеників Ясеновацьких (1941-1944) (Серб.).

Сщмчч. Олександра пресвітера і Володимира диякона (1918). Сщмч. Михаїла і Мирона пресвітера (1937). Сщмч. Димитрія пресвітера (1938).

Євангельські Читання

2 Кор., 186 зач., VIII, 7-15. Мк., 11 зач., III, 6-12, і за вівторок (під зачало): 2 Кор., 187 зач., VIII, 16 – IX, 5. Мк., 12 зач., III, 13-19. Богородиці: Євр., 320 зач., IX, 1-7. Лк., 54 зач., X, 38-42; XI, 27-28.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

У ЄВАНГЕЛІЇ, ЯКЕ СЬОГОДНІ МИ ЧУЄМО У ХРАМАХ, ЙДЕТЬСЯ ПРО ТЕ, ЩО ГОСПОДЬ ЛЮДЯМ І БІСАМ ЗАБОРОНЯВ ХВАЛИТИ ЙОГО, КОЛИ БУВ НА ЗЕМЛІ, АЛЕ ВИМАГАВ, ЩОБ ВІРУВАЛИ В НЬОГО ТА ВИКОНУВАЛИ ЗАПОВІДІ БОЖІ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

ТАКИЙ ЖЕ ЗАКОН У ГОСПОДА І ТЕПЕР, ТАКИЙ БУДЕ І НА СУДІ: “НЕ ВСЯКИЙ, ХТО ГОВОРИТЬ МЕНІ: ГОСПОДИ! ГОСПОДИ! ВВІЙДЕ У ЦАРСТВО НЕБЕСНЕ, АЛЕ ТОЙ, ХТО ВИКОНУЄ ВОЛЮ ОТЦЯ МОГО НЕБЕСНОГО” (МФ. 7, 21).

ТОМУ В ЦЕРКВІ ПОЧИНАЮТЬ СПІВАТИ: “СЛАВА В ВИШНІХ БОГУ”, А В КІНЦІ ДОХОДЯТЬ ДО “ЗЦІЛИ ДУШУ МОЮ… НАВЧИ МЕНЕ ТВОРИТИ ВОЛЮ ТВОЮ”. БЕЗ ЦЬОГО НІЯКОЇ ЦІНИ НЕ МАЄ ХВАЛА БОГУ.

ТАК ВОНА ТОДІ І НЕ БУВАЄ ТАКОЮ, ЩО ВИХОДИТЬ З ДУШІ, А ТІЛЬКИ ТАКОЮ, ЩО ВИХОДИТЬ ВІД ЯЗИКА ЧУЖИХ СЛІВ, ТОМУ ГОСПОДЬ І НЕ ЗВЕРТАЄ НА НЕЇ УВАГИ.

ТРЕБА ТАК ВЛАШТУВАЛИ, ЩОБ ІНШІ БАЧИЛИ СПРАВИ І ХВАЛИЛИ ГОСПОДА, ЩОБИ ЖИТТЯ НАШЕ БУЛО ХВАЛОЮ БОГУ, БО ВІН РОБИТЬ УСЕ Й ДЛЯ ВСІ, ТІЛЬКИ НЕ ЗАВАЖАЙ.

КОЖНОМУ ТРЕБА СТАТИ ПАХОЩАМИ ХРИСТОВИМИ, ТОДІ І БЕЗ ХВАЛИ БУДЕ БЕЗПЕРЕРВНЕ СЛАВОСЛІВ’Я ГОСПОДУ.

КВІТКА ТРОЯНДИ НЕ ВИДАЄ ГОЛОСУ, А ПАХОЩІ ЇЇ МОВЧКИ ДАЛЕКО ПОШИРЮЮТЬСЯ; ТАК ПОТРІБНО ЖИТИ І ВСІМ ХРИСТИЯНАМ.


ВИБРАВ ГОСПОДЬ АПОСТОЛІВ, “ЩОБ З НИМ БУЛИ І ЩОБ ПОСЛАТИ ЇХ НА ПРОПОВІДЬ, ЩОБ ВОНИ МАЛИ ВЛАДУ ЗЦІЛЮВАТИ ВІД ХВОРОБ ТА ВИГАНЯТИ БІСІВ”.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

І КОЖЕН ХРИСТИЯНИН ВИБРАНИЙ, І ВИБРАНИЙ ДЛЯ ПОДІБНИХ СПРАВ, А САМЕ: БУТИ З ГОСПОДОМ БЕЗПЕРЕСТАННОЮ ПАМ’ЯТТЮ ПРО НЬОГО Й УСВІДОМЛЕННЯМ ЙОГО ВСЮДИПРИСУТНОСТІ, ПРОПОВІДАННЯМ ТА ВИКОНАННЯМ ЙОГО ЗАПОВІДЕЙ І ГОТОВНІСТЮ СПОВІДУВАТИ ВІРУ СВОЮ У НЬОГО.

У ТОМУ КОЛІ, ДЕ ЗВЕРШУЄТЬСЯ ТАКЕ СПОВІДУВАННЯ, ВОНО БУДЕ ГОЛОСНОЮ ПРОПОВІДДЮ ДЛЯ ВСІХ, ХТО ЧУЄ. КОЖЕН ХРИСТИЯНИН МАЄ ВЛАДУ ЗЦІЛЮВАТИ НЕДУГИ, НЕ ЧУЖІ, А СВОЇ, І НЕ ТІЛЕСНІ, А ДУШЕВНІ – ГРІХИ ТА ГРІХОВНІ ЗВИЧКИ, ВИГАНЯТИ БІСІВ, ВІДКИДАЮЧИ ЗЛІ ПОМИСЛИ, НИМИ ПОГАСИВШИ УСІ ПРИСТРАСТІ.

РОБИ ТАК І БУДЕШ АПОСТОЛОМ, ВИКОНАВЦЕМ ТОГО, НА ЩО ТИ ВИБРАНИЙ ГОСПОДОМ. КОЛИ ДОСЯГНЕШ УСПІХУ У ВСЬОМУ ЦЬОМУ, ТОДІ, МОЖЕ БУТИ, ГОСПОДЬ ПРИЗНАЧИТЬ ТОБІ Й ОСОБЛИВЕ ПОСЛАННЯ – РЯТУВАТИ ІНШИХ, ПІСЛЯ ТОГО, ЯК ВРЯТУЄШ СЕБЕ, І ДОПОМАГАТИ ВСІМ, ХТО СТИКАЄТЬСЯ З ВИПРОБУВАННЯ, ПІСЛЯ ТОГО, ЯК САМ ЇХ ВСІ ПРОЙДЕШ, ВСІ ВИПРОБУВАННЯ, ВСІ ДОСЛІДИ У ДОБРІ ТА ЗЛІ.

АЛЕ ТВОЯ СПРАВА – НАД СОБОЮ ПРАЦЮВАТИ. НА ТЕ ВЖЕ ТИ ВИБРАНИЙ, ВСЕ ІНШЕ – У РУКАХ БОЖИХ.

Вас може зацікавити

У п’яту неділю Великого посту Архіпастир очолив Божественну літургію в Свято-Покровському храмі Луцька

Редактор Головний

Проповідь у день вшанування ікони Божої Матері “Споручниця грішних”

Редактор Головний

«Слово Предстоятеля»: Про чаклунство як великий гріх

Редактор Головний