17.1 C
Lutsk
Четвер, 23 Травень, 2024
Всі новини Календар

11 травня 2023 року – календар з повчанням

Седмиця 4 після Пасхи. Посту немає.
Апп. від 70-ти Іасона і Сосипатра, Керкіри діви та інших, що з ними постраждали (I). Мчч. Дади, Максима та Квінтиліана (286). Мчч. Саторнія, Іакісхола, Фавстіана, Януарія, Марсалія, Євфрасія, Мамія, Мурина, Зінона, Євсевія, Неона і Віталія (близько 63). Свт. Кирила, єп. Туровського (1183). Мц. Анни Шашкіної (1940). Знайдення мощей прп. спов. Софії Київської (Гриньової) (2012).

Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: Діян. 10:34-43 (зач. 26). Єв.: Ін. 8:12-20 (зач. 29).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Я світло світові; хто піде за Мною, той не ходитиме в темряві, але матиме світло життя”, – говорить Господь. Отже, хто відхиляє від Господа, той відхиляє від світла і веде в темряву, і тому є справжній обскурант. Знаєш, чого вимагає вчення Христове, і дивись: якщо хто проводить думки, протилежні цьому вченню, не бійся називати того обскурантом, це пряме йому ім’я.

Вчить Господь, що Бог єдиний по суті і троїчний в особах, це є промінь природнього світла істини; хто проповідує протилежне до цього, той веде в темряву від світла, і він обскурант.

Вчить Господь, що Бог Три-Іпостасний, створивши світ словом Своїм, промишляє про нього – це божественне світло, що висвітлює не земним світлом похмурі стежки життя нашого: хто проповідує протилежне цьому, той веде в темряву безвідрадну – це обскурант.

Вчить Господь, що Бог, створивши людину за образом Своїм і подобою, визначив їй жити в Раю, а коли вона згрішила, то праведно вигнав її з Раю, щоб вона жила на цій землі, сповненій скорбот і нужди. Не до кінця, однак, прогнівався на неї, але благоволив влаштувати їй спасіння через хресну смерть Єдинородного Сина Божого, який втілився, – і це духовне світло, яке висвітлює моральний морок, що лежить в наших душах; хто проповідує протилежне до цього, той веде в темряву і є обскурант.

Вчить Господь: віруй і, прийнявши силу благодаті в Божественних таїнствах, живи за Моїми заповідями, і спасешся, – це єдиний спосіб до того, щоб світло Боже увійшло в нас і зробило нас освіченими; хто вчить протилежного, той хоче втримати нас в затьмаренні, і тому є обскурант.

Господь вчить: входьте вузькими дверима суворого, самовідданого життя, і це єдиний шлях до світла; хто ж веде на широкийШлях шлях самовдоволення, той веде в темряву, і це обскурант.

Господь навчає: пам’ятай останнє – смерть, суд, пекло, Рай, – і це світло, яке висвітлює наше майбутнє; хто вчить, що смерть – це кінець всього, той наводить пітьму на наше майбутнє, і тому є обскурант. Прихильники світла, навчіться за цим розрізняти, де темрява, і ухиліться від неї.

Вас може зацікавити

Винесення чесних древ Животворящого Хреста Господнього – історія свята

Редактор Головний

Проводжало все село: у селі Запруддя на Камінь-Каширщині відспівали захисника України

Редактор Головний

25 серпня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний