7.2 C
Lutsk
Четвер, 18 Квітень, 2024
Календар

26 березня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 2-а Великого посту. Глас 8.
Великий піст.
Монастирський устав: cухоядіння (хліб, овочі, фрукти).

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПеренесення мощей свт. Никифора, патріарха Константинопольського (846).

Мч. Савина (287). Мчч. АфриканаПублія та Терентія (III). Мч. Олександра (305-311). Мц. Христини Персидської (IV). Прп. Аніна пресвітера.

Сщмч. Миколая пресвітера (1919). Сщмч. Григорія пресвітера (1921). Сщмч. Михаїла пресвітера (1938).

Читання

На 6-му часі: Іс. VII, 1-14. На веч.: Бут. V, 32 – VI, 8. Притч. VI, 20 – VII, 1.

Літургія Передосвячених Дарів.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“І ПРОМОВИВ ГОСПОДЬ: НЕ БУДЕ МІЙ ДУХ ПЕРЕМАГАТИСЯ В ЛЮДИНІ НАВІКИ, БО БЛУДИТЬ ВОНА” (БУТ. 6, 3). У ЛЮДИНІ ДВІ ПРОТИЛЕЖНОСТІ, А СВІДОМІСТЬ ОДНА – ОСОБИСТІСТЬ ЛЮДСЬКА.
Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский
ХАРАКТЕР ЦІЄЇ ОСОБИСТОСТІ ВИЗНАЧАЄТЬСЯ ТИМ, НА ЯКУ СТОРОНУ ВОНА СХИЛЯЄТЬСЯ. ЯКЩО ВОНА НА СТОРОНІ ДУХА, БУДЕ ЛЮДИНА ДУХОВНА, ЯКЩО ВОНА НА СТОРОНІ ПЛОТІ – БУДЕ ЛЮДИНА ПІДДАВАТИСЯ БІЛЬШ ТІЛЕСНОМУ. ДУХ І В ТІЛЕСНОМУ НЕ ЗНИКАЄ, АЛЕ БУВАЄ ПОНЕВОЛЕНИЙ ТА ГОЛОСУ НЕМАЄ. ВІН ТУТ СТАЄ ВІСЛЮКОМ ТА СЛУЖИТЬ ПЛОТІ, ЯК РАБ ГОСПОДИНІ СВОЇЙ, ВИГАДУЮЧИ ВСЕМОЖЛИВІ ДЛЯ НЕЇ НАСОЛОДИ.
І В ДУХОВНОМУ ПЛОТЬ НЕ ЗНИКАЄ, АЛЕ ПІДКОРЯЄТЬСЯ ДУХУ ТА НА НЬОГО ПРАЦЮЄ, ВТРАЧАЮЧИ СВОЇ ПРИРОДНІ ПРАВА НА ЇЖУ ЧЕРЕЗ ПІСТ, НА СОН ЧЕРЕЗ БДІННЯ, НА СПОКІЙ ЧЕРЕЗ БЕЗПЕРЕРВНУ ПРАЦЮ ТА ВТОМУ, НА НАСОЛОДЖЕННЯ ПОЧУТТІВ ЧЕРЕЗ УСАМІТНЕННЯ ТА МОВЧАННЯ.
БОГ НЕ ПЕРЕБУВАЄ ТАМ, ДЕ ЦАРЮЄ ПЛОТЬ, БО ОРГАНОМ СПІЛКУВАННЯ ЙОГО З ЛЮДИНОЮ Є ДУХ, ЯКИЙ ТУТ НЕ НА СВОЇХ ПРАВАХ. ВПЕРШЕ ВІДЧУВАЄТЬСЯ НАБЛИЖЕННЯ БОГА, КОЛИ ДУХ ПОЧИНАЄ ЗАЯВЛЯТИ ПРО СВОЇ ПРАВА У ДІЯХ СТРАХУ БОЖОГО ТА СОВІСТІ. КОЛИ Ж СВІДОМІСТЬ ЗІ СВОБОДОЮ СТАНУТЬ НА ЦЮ СТОРОНУ, ТОДІ БОГ З’ЄДНАЄТЬСЯ З ЛЮДИНОЮ ТА ПОЧИНАЄ ПЕРЕБУВАТИ У НІЙ. З ТІЄЇ ХВИЛИНИ ПІДЕ ОДУХОТВОРЕННЯ ДУШІ ТА ПЛОТІ, ВСЬОГО ВНУТРІШНЬОГО ТА ЗОВНІШНЬОГО ЛЮДИНИ, ПОКИ БОГ СТАНЕ ВСІМ У ЛЮДИНІ, А ЛЮДИНА, ОДУХОТВОРИВШИСЬ, ОБОЖИТЬСЯ.
ЯКА ДИВНА ПЕРЕВАГА ТА ЯК МАЛО ВОНА ПАМ’ЯТАЄТЬСЯ, ЦІНУЄТЬСЯ ТА ШУКАЄТЬСЯ!

Вас може зацікавити

14 травня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

10 березня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

4 грудня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний