23.3 C
Lutsk
Неділя, 23 Червень, 2024
УПЦ

Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів, як перемогти диявольські спокуси під час посту. ВІДЕО

16 березня 2021 року, після читання другої частини Великого канону, Блаженніший Митрополит Онуфрій у своїй проповіді розповів, як відбивати нападки диявола, що можуть переслідувати християнина під час посту. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Предстоятель нагадав, що Сам Спаситель своїм подвигом в пустелі показав нам приклад, Він відбив спокуси сатани за допомогою слів Священного Писання (Лк. 4: 1-13).

«Так і ми, коли постимо і боремося, щоб прогнати диявола, не повинні вигадувати щось своє, а маємо користуватися словами Святого Письма і молитви, які нам передали святі отці. Саме вони відбивають спокуси диявольські», – сказав Предстоятель.

Архіпастир також нагадав, що Господь Іісус Христос повернув нам втрачений рай, якого людина була позбавлена ​​після гріхопадіння Адама, але для якого і була створена. Адже навіть невіруюча людина бажає внутрішнього райського блаженства, зазначив Митрополит Онуфрій, проте часто шукає його не в Бога, а в предметах і вчинках: алкоголі, наркотиках та інших тілесних задоволеннях.

«Всі хочуть внутрішнього блаженства, але воно знаходиться тільки в Бозі, Бог є джерелом блаженства. І кожен, в міру своїх сил, все життя намагається йти дорогою в рай, – сказав Блаженніший владика. – Але бувають періоди, під час Великого посту перед Великоднем, коли ми йдемо посилено, хто біжить, хто більш широким кроком – ми рухаємося до тієї жаданої мети, заради якої Бог створив людину».

«Нехай Господь допомагає нам підвизатися в пості духовному і тілесному, звершувати молитви і направити руки свої до того, щоб робити добро, – побажав Архіпастир. – Тому, що піст – у вузькому сенсі означає не вживати скоромну їжу, а в широкому – робити добро: введи жебрака в будинок, нагодуй голодного, напої спраглого. І ще борись зі своїми помислами, борись зі своїм язиком, з усім злом, яке є в людині в різних проявах».

По слову Предстоятеля, саме весь цей комплекс дій є постом спасительним.

Вас може зацікавити

Митр. Антоній (Паканич): Як відповідати на агресію щодо Церкви від своїх рідних?

Редактор Головний

«Слово Предстоятеля»: Про Матір Божу та Її безмежну любов до нас

Редактор Головний

Священники УПЦ невтомно служать і трудяться заради перемоги та миру в Україні, – Предстоятель

Редактор Головний