30.5 C
Lutsk
Середа, 17 Липень, 2024
Всі новини Календар

11 жовтня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 17-а після П’ятидесятниці. Глас 7.
Посту немає.

Совершается служба с полиелеем Прп. Харитона Сповідника (бл. 350). Совершается служба со славословиемПрпп. схимника Кирила і схимниці Марії , батьків прп. Сергія Радонезького (бл. 1337).

Прор. Варуха (VI до Р.Х.). Мчч. ОлександраАлфеяЗосими Марка пастиря, НиконаНеона, Іліодора та інших (IV). Блгв. кн. В’ячеслава Чеського (935). Прп. Харитона Сянжемського (1509). Прп. Іродіона Ілоєзерського (1541). Собор преподобних отців Києво-Печерських, які у Ближніх печерах (прп. Антонія) спочивають.

Знайдення мощей прмц. вел. кн. Єлизавети  (1918). Мц. Анни (1925). Прмч. Іларіона, прмц. Михаїли (1937). Прмц. Татіани (1942).

Євангельські Читання

Утр. – Мф., 10 зач., IV, 25 – V, 12 . Літ. – Єф., 219 зач., I, 22 – II, 3. Лк., 16 зач., IV, 37-44. Прп. Харитона: 2 Кор., 176 зач., IV, 6-15. Лк., 24 зач., VI, 17-23.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

У ЄВАНГЕЛІЇ Є ТАКІ СЛОВА: “й ІНШИМ МІСТАМ ЗВІЩАТИ Я ПОВИНЕН ПРО ЦАРСТВО БОЖЕ, БО

Свт. Феофан (Говоров), Затворник ВышенскийНА ТЕ МЕНЕ ПОСЛАНО”.

 

ЦЕ – “БО НА ТЕ МЕНЕ ПОСЛАНО” – СВЯЩЕНСТВУ НАШОМУ ПОТРІБНО ПРИЙНЯТИ, ЯК НЕПОРУШНИЙ ЗАКОН. І АПОСТОЛ ЗАПОВІДАВ ЇМ У ЛИЦІ СВ. ТИМОФІЯ: “НАПОЛЯГАЙ ВЧАСНО, ДОКОРЯЙ, ЗАБОРОНЯЙ ТА ПЕРЕКОНУЙ” (11 ТИМ. 4, 2).

 

ІСТИНУ НА ЗЕМЛЮ ПРИНІС ГОСПОДЬ І ДУХ СВЯТИЙ, ЯКИЙ НАПОВНИВ АПОСТОЛІВ У ДЕНЬ П’ЯТИДЕСЯТНИЦІ – І ХОДИТЬ ВОНА ПО ЗЕМЛІ. ПРОВІДНИКИ ЇЇ – ВУСТА ІЄРЕЇВ БОЖИХ. ХТО З НИХ ЗАКРИВАЄ УСТА СВОЇ, ТОЙ ПЕРЕШКОДЖАЄ ШЛЯХ ІСТИНІ, ЯК ПРОСИТЬСЯ У ДУШІ ВІРУЮЧИХ.

 

ВІД ТОГО ДУШІ ВІРУЮЧИХ МУЧАТЬСЯ, НЕ ОТРИМУЮЧИ ІСТИНИ, І САМІ ІЄРЕЇ ПОВИННІ ВІДЧУВАТИ МУКУ ВІД ІСТИНИ, ЯКА, НЕ ОТРИМУЮЧИ ВИХОДУ, ОБТЯЖУЄ ЇХ.

 

ЗВІЛЬНИСЯ ЖЕ, ІЄРЕЙ БОЖИЙ, ВІД ЦІЄЇ ТЯГОТИ, ВИПУСТИ ПОТОКИ БОЖИХ СЛОВЕС, І ЗАДЛЯ ВІДРАДИ СОБІ, І ДЛЯ ОЖИВЛЕННЯ ВВІРЕНИХ ТОБІ ДУШ.

 

КОЛИ Ж ПОБАЧИШ, ЩО І У ТЕБЕ САМОГО НЕМАЄ ІСТИНИ, ВІЗЬМИ ЇЇ: ВОНА – У СВЯТИХ ПИТАННЯХ, І, НАПОВНЮЮЧИСЬ НЕЇ, ПЕРЕДАВАЙ ЇЇ ДО ДІТЕЙ ТВОЇХ ДУХОВНИХ: ТІЛЬКИ НЕ МОВЧИ. ПРОПОВІДУЙ, БО ЦЕ І Є ТВОЄ ПОКЛИКАННЯ.

Вас може зацікавити

Блаженніший Митрополит Онуфрій назвав єдину умову, за якої існуватиме людство

Редактор Головний

Раптово зупинилося серце у лікарні: клірики єпархії звершили Чин похорону воїна

Редактор Головний

Як не звикнути до посту: сім порад священника

Редактор Головний