-1 C
Lutsk
Неділя, 3 Грудень, 2023
Календар

20 листопада 2019 року – календар з повчанням

Седмиця 23-а після П’ятидесятниці. Глас 5.
День пісний.
Дозволяється їжа з олією.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМучеників в Мелітині: Ієрона, ІсихіяНикандраАфанасіяМамантаВарахіяКаліникаФеагенаНиконаЛонгинаФеодораВалеріяКсанфаФеодулаКалімаха, ЄвгеніяФеодохаОстрихія, ЄпіфаніяМаксиміанаДукитіяКлавдіанаФеофілаГігантіяДорофеяФеодотаКастрикіяАникити, Фемелія, Євтихія, ІларіонаДіодота і Амоніта (III). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Лазаря Галісійського (1053).

Мч. Феодота корчемника (303). Мчч. Меласипа і Касинії   і сина їх Антоніна (363). Прп. Зосими Ворбозомського (1550). Знайдення мощей прп. Кирила Новоєзерського (Новгородського) (1649). Мчч. АвктаТавріона і Фессалонікії  (739).

Сщмч. Кирила, митр. Казанського, Михаїла, Олександра, ОлександраМихаїла, Олександра, Миколая, ОлексіяПавлаВасиліяПавлина пресвітерів, Іоанна і Веніаміна дияконів, мч. Миколая, мц. Єлисавети (1937). Сщмчч. Сергія, архієп. Єлецького, Миколая пресвітера і мч. Георгія (1937). Знайдення мощей сщмч. Константина пресвітера (1995).

Ікони Божої Матері “Взиграння”, Угреської (1795).

Євангельські Читання

1 Сол., 264 зач., II, 1-8. Лк., 69 зач., XII, 48-59, і за четверг (під зачало): 1 Сол., 265 зач., II, 9-14. Лк., 70 зач., XIII, 1-9. Прп.: Гал., 213 зач., V, 22 – VI, 2. Мф., 10 зач., IV, 25 – V, 12.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Чи думаєте ви, що Я прийшов дати мир землі? ні, кажу вам, але розділення; бо віднині п’ятеро в одному домі стануть розділятися, троє проти двох, і двоє проти трьох: отець буде проти сина, і син проти отця; мати проти дочки, і дочка проти матері; свекруха проти невістки своєї, і невістка проти свекрухи своєї”.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

Що за причина? Віруючі у Господа наповнюються зовсім інших духом, протилежним тому, який владарював у людях до Його пришестя, тому вони і не вживаються разом. Язичний світ жив виключно задля життєвих та земних інтересів.

 

Іудеї хоч і мали указання на вищі блага, але до кінця схилилися на шлях язичників. Господь, прийшовши у світ, вказав людям інші скарби, поза сім’єю, поза суспільством, і пробудив інші прагнення.  Ті, хто приймав Його вчення, відповідно влаштовували образ життя не так, як раніше, від того і піддавалися неприязні, утисненням, гонінням. Ось і розділення.

 

Апостол Павло потім сказав, що всі, “хто бажатимуть жити благочестиво у Христі Ісусі, піддаватимуться гонінням” (2 Тим. 3, 12). Так і було, і так є.

 

Коли у суспільстві почнуть переважати життєві та земні інтереси, тоді воно не прихильно дивиться на тих, хто виявляє інше неземні шукання; воно навіть зрозуміти не може, як можна цікавитися такими речами, і людей, які є представниками способу життя несхожого на їх життя, вони терпіти не можуть. Це відбувається і нині на власних очах усіх. Чи не знамення це часу?…

Вас може зацікавити

22 липня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

22 грудня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

8 грудня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний