9.6 C
Lutsk
Середа, 24 Квітень, 2024
Календар

25 серпня 2019 року – календар з повчанням

Неділя 10-а після П’ятидесятниці. Глас 1.
Успенський піст.
Їжа з олією.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМчч. Фотія і Аникити і багатьох із ними (305-306).

Сщмч. Олександра, єп. Команського (III). Мчч. Памфіла і Капітона (III). Собор Валаамських святих. Собор Кемеровських святих. Собор святих землі Житомирської. Сщмч. Павла пресвітера (1919)

Прмчч. Білогорських: ВарлаамаСергія, Ілії В’ячеслава, Іоасафа, ІоаннаАнтоніяМихеяВіссаріонаМатфея, ЄвфиміяВарнавиДимитріяСаввиГермогенаАркадіяЕвфиміяМаркелла, Іоанна, Іакова, Петра , Іакова, ОлександраФеодораПетраСергія та Олексія (1918). Сщмч. Василія пресвітера. Сщмчч. Леоніда, Іоанна та Миколая пресвітерів (1937).

Євангельські Читання

Утр. – Єв. 10-е, Ін., 66 зач., XXI, 1-14. Літ. – 1 Кор., 131 зач., IV, 9-16. Мф., 72 зач., XVII, 14-23.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

У Євангелії, яке читається сьогодні у храмах, є такі слова: “Цей рід

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенскийвиганяється тільки молитвою та постом”.

 

Якщо цей рід виганяється молитвою та постом іншої людини, то тим більше увійти не може у того, хто має власний піст та молитву.

 

Ось огорожа! Хоч бісів безодня і все повітря наповнене ними, але нічого не зможуть зробити тому, хто огороджений молитвою та постом.

 

Піст – це всестороннє утримання, молитва – всестороннє спілкування з Богом; той ззовні захищає, а ця зсередини спрямовую на ворогів всю зброю вогняну. Постника та молитвенника здалеку чують біси і втікають від нього далеко, щоб не отримати болючого удару.

 

Чи можна думати, що де немає посту та молитви, там уже є біс? Можна.

Біси, вселяючись у людину, не завжди показують своє вселення, а ховаються, нишком навчають свого господаря всякому злу та відхиляють його від усякого добра; так що той впевнений, що все сам робить, а між тим тільки виконує волю ворога свого.

 

Візьмись тільки за молитву та піст – ворог відразу ж втече і вже на стороні буде вичікувати випадку, коли би повернутися знову, і, дійсно, повертається, як тільки покинуті будуть молитва та піст.

Вас може зацікавити

21 грудня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

6 грудня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

11 серпня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний