Неділя 10-а після П’ятидесятниці. Глас 1. Успенський піст. |
Їжа з олією.
|
Мчч. Фотія і Аникити і багатьох із ними (305-306).
Сщмч. Олександра, єп. Команського (III). Мчч. Памфіла і Капітона (III). Собор Валаамських святих. Собор Кемеровських святих. Собор святих землі Житомирської. Сщмч. Павла пресвітера (1919)
Прмчч. Білогорських: Варлаама, Сергія, Ілії , В’ячеслава, Іоасафа, Іоанна, Антонія, Михея, Віссаріона, Матфея, Євфимія, Варнави, Димитрія, Савви, Гермогена, Аркадія, Евфимія, Маркелла, Іоанна, Іакова, Петра , Іакова, Олександра, Феодора, Петра, Сергія та Олексія (1918). Сщмч. Василія пресвітера. Сщмчч. Леоніда, Іоанна та Миколая пресвітерів (1937).
Євангельські Читання
Утр. – Єв. 10-е, Ін., 66 зач., XXI, 1-14. Літ. – 1 Кор., 131 зач., IV, 9-16. Мф., 72 зач., XVII, 14-23.
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
У Євангелії, яке читається сьогодні у храмах, є такі слова: “Цей рід
виганяється тільки молитвою та постом”.
Якщо цей рід виганяється молитвою та постом іншої людини, то тим більше увійти не може у того, хто має власний піст та молитву.
Ось огорожа! Хоч бісів безодня і все повітря наповнене ними, але нічого не зможуть зробити тому, хто огороджений молитвою та постом.
Піст – це всестороннє утримання, молитва – всестороннє спілкування з Богом; той ззовні захищає, а ця зсередини спрямовую на ворогів всю зброю вогняну. Постника та молитвенника здалеку чують біси і втікають від нього далеко, щоб не отримати болючого удару.
Чи можна думати, що де немає посту та молитви, там уже є біс? Можна.
Біси, вселяючись у людину, не завжди показують своє вселення, а ховаються, нишком навчають свого господаря всякому злу та відхиляють його від усякого добра; так що той впевнений, що все сам робить, а між тим тільки виконує волю ворога свого.
Візьмись тільки за молитву та піст – ворог відразу ж втече і вже на стороні буде вичікувати випадку, коли би повернутися знову, і, дійсно, повертається, як тільки покинуті будуть молитва та піст.