30.5 C
Lutsk
Середа, 17 Липень, 2024
Всі новини Календар

19 червня 2022 року – календар з повчанням

Неділя 1-ша після П’ятидесятниці. Всіх святих. Глас 8-й.

Прп. Віссаріона, чудотворця Єгипетського (IV–V). Прп. Іларіона Нового (845).

Прмцц. дів Архелаї, Фекли та Сосанни (293). Свт. Іони, єп. Великопермського (1470). Прп. Паїсія Углицького (1504). Прп. Іони Климецького (1534). Прп. Рафаїла спов. (1957).

Пименівської (принесена до Москви у 1387 р.) ікони Божої Матері. Ікон Божої Матері, іменованих «Пом’якшення злих сердець» і «Непорушна Стіна» (перехідні святкування в Неділю Всіх святих).

Заговини на Петрів піст.

Євангельські Читання

Утр. – Єв. 1-ше, Мф., 116 зач., XXVIII, 16-20. Літ. – Євр., 330 зач., XI, 33 – XII, 2. Мф., 38 зач., X, 32-33, 37-38; XIX, 27-30 (про слідування за Христом).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Свята Церква кожного дня вшановує пам’ять святих. Але оскільки були угодникі Божі, які невідомо подвизалися, були явлені Церкві, то, щоб не залишити і їх без шанування, Церква встановила день, у який прославляє всіх від віку угодивших Богу, щоб не залишилося нікого не прославленого нею.

 

Творити ж це відразу після зішестя Святого Духа узаконила вона тому, що всі святі зробилися та робляться святими благодаттю Святого Духа: благодать Святого Духа приносить покаяння та звільнення від гріхів, вона ж вводить у боротьбу з пристрастями та похотьми і вінчає цей подвиг чистотою та безпристрасністю. І таким чином є нове творіння, гідне для нового неба та нової землі.

 

Постараємось і ми йти слідом за святими Божими. Як це робити, вчить нас нинішнє Євангеліє: воно вимагає відважного сповідування віри у Господа, любові до Нього, підняття хреста самозречення та сердечного від усього відречення. Покладемо ж початок за цим указанням.

Вас може зацікавити

У новорічну ніч архієпископ Нафанаїл очолив святкове богослужіння у храмі с. Боратин. ФОТО

Редактор Головний

Напередодні Прощеної неділі керуючий єпархією очолив всенічне бдіння у кафедральному соборі. ФОТО

Редактор Головний

Керуючий єпархією очолив Божественну літургію та молебень за мир у кафедральному соборі. ФОТО

Редактор Головний