9.6 C
Lutsk
Субота, 18 Травень, 2024
Всі новини Календар

24 лютого 2022 року – календар з повчанням

Седмиця м’ясопусна. Глас 2.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСщмч. Власія, єп. Севастійського, і з ним двох отроків та 7 жон (бл. 316). Совершается служба на шестьБлгв. Кн. Всеволода, у св. Хрещенні Гавриїла, Псковського (1138). Совершается служба со славословиемПрп. Димитрія Прилуцького, Вологодського (1392). Прп. Кассіана Босого, Волоколамського (1532).

Прав. Феодори, цариці Грецької, яка відновила шанування святих ікон (бл. 867).

Євангельські Читання

1 Ін., 74 зач., IV, 20 – V, 21. Мк., 66 зач., XV, 1-15 .

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“ЦЯ Є ПЕРЕМОГА, ЩО ПЕРЕМОГЛА СВІТ, ВІРА НАША”, ВІРА ХРИСТИЯНСЬКА. СВІТ ПЕРЕМОГТИ – ЦЕ ЩО ТАКЕ? НЕ ТЕ, ЩОБ УСІХ СВІТОЛЮБЦІВ ПЕРЕБИТИ І ВСЕ СВІТОЛЮБНЕ ЗНИЩИТИ, А, ЖИВУЧИ СЕРЕД СВІТОЛЮБЦІВ ТА СЕРЕД СВІТОЛЮБНИХ ЗВИЧАЇВ, ЖИТИ І БУТИ ЧУЖИМ УСІМ ТА ВСЬОМУ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ОСКІЛЬКИ СКОРО ТИ ВІДРІКСЯ СВІТУ ТА ВСЬОГО МИРСЬКОГО, ТИ ЦІЄЮ САМОЮ ДІЄЮ ПЕРЕМІГ ТИ СВІТ. А ЗРЕКАТИСЯ СВІТУ ХТО ТЕБЕ ВЧИТЬ ТА ХТО СИЛУ НА ТЕ ДАЄ? ВІРА НАША. ВОНА РОЗКРИВАЄ ЗГУБНІСТЬ УСІХ ПРИНАД СВІТУ ТА ЗАРОДЖУЄ БАЖАННЯ ЗВІЛЬНИТИСЯ ВІД СІТОК ЦИХ. ПОТІМ, КОЛИ ХТОСЬ ВИРІШУЄ РОЗІРВАТИ ЦІ СІТІ, РОЗКАЮЄТЬСЯ ТА ПРИСТУПАЄ ДО ТАЇНСТВ ОНОВЛЕННЯ – ДО ХРЕЩЕННЯ АБО ПОКАЯННЯ, ВОНА ДАЄ У ЦІЙ ДІЇ ТАЄМНИЧЕ ВІДЧУТИ СОЛОД ПРОТИЛЕЖНОСТЕЙ СВІТУ ЖИТТЯ, ТАКИЙ, З ЯКИМ ВСІ СОЛОДОЩІ СВІТУ НІ В ЯКЕ ПОРІВНЯННЯ ІТИ НЕ МОЖУТЬ.

 

ЗВІДСИ У СЕРЦІ ЗАРОДУЄТЬСЯ ВІДРАЗА ДО ВСЬОГО МИРСЬКОГО, ЯКЕ ВЛАСНЕ І Є ПЕРЕМОГОЮ НАД СВІТОМ. АЛЕ У ТІЙ ЖЕ ДІЇ ТАЄМНИЧІЙ, У НАСЛІДОК ЯКОЇ НАРОДЖУЄТЬСЯ ВІДРАЗА ДО СВІТУ, ПОДАЄТЬСЯ СИЛА ТА ДЛЯ НЕПОХИТНОГО ПЕРЕБУВАННЯ У ЦІЙ ВІДРАЗІ ТА ВІДРЕЧЕННІ ВІД СВІТУ; А ЦЕ І Є ПЕРЕМОГА – РІШУЧА ТА МІЦНА.

Вас може зацікавити

Яке значення хреста у житті християнина

Редактор Головний

16 листопада 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Вхід Господній до Єрусалиму: зміст і символіка свята

Редактор Головний