20.3 C
Lutsk
Понеділок, 15 Липень, 2024
Всі новини Календар

25 грудня 2022 року – календар з повчанням

Свт. Спиридона, єп. Триміфунтського, чудотворця (близько 348).

Сщмч. Олександра, єп. Єрусалимського (251). Мч. Разумника (Синезія) (270–275). Прп. Ферапонта Монзенського (1597).

Євангельські Читання

Утр. – Єв. 6-те, Лк., 114 зач., XXIV, 36-53. Літ. – Кол., 257 зач., ІІІ, 4-11. (Неділі 29-ї). Лк., 76 зач., XIV, 16-24 (про званих на вечерю) (Неділі 28-ї). Свт.: Євр., 335 зач., XIII, 17-21. Лк., 24 зач., VI, 17-23.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“БАГАТО ЗВАНИХ, АЛЕ МАЛО ВИБРАНИХ”. ЗВАНІ – ЦЕ ВСІ ХРИСТИЯНИ, ВИБРАНІ Ж – ЦЕ ТІ З ХРИСТИЯН, ЯКІ І ВІРУЮТЬ, І ЖИВУТЬ ПО-ХРИСТИЯНСЬКОМУ.

 

У ПЕРШІ РОКИ ХРИСТИЯНСТВА ДО ВІРИ ЗАКЛИКАЛА ПРОПОВІДЬ; МИ Ж ПРИЗВАНІ САМІ НАРОДЖЕННЯМ ВІД ХРИСТИЯН ТА ВИХОВАННЯМ СЕРЕД ХРИСТИЯН. І СЛАВА БОГУ! ПОЛОВИНУ ДОРОГИ, ТОБТО ВСТУП У ХРИСТИЯНСТВО ТА ВКОРІНЕННЯ ОСНОВ ЙОГО У СЕРЦЕ З САМОГО ДИТИНСТВА, МИ ПРОХОДИМО БЕЗ ВСЯКИХ СКЛАДНОСТЕЙ.

 

ЗДАВАЛОСЯ Б, ТИМ МІЦНІШОЮ ПОВИННА БУТИ ВІРА І ТИМ СПРАВНІШИМ ЖИТТЯ ВВЕСЬ НАСТУПНИЙ ЧАС. ВОНО ТАК І БУЛО; АЛЕ З ПЕВНОГО ЧАСУ СТАЛО У НАС НЕ ТАК БУТИ. У ШКІЛЬНЕ ВИХОВАННЯ ДОПУЩЕНІ НЕХРИСТИЯНСЬКІ ОСНОВИ, ЯКІ ПСУЮТЬ ЮНАЦТВО; У СУСПІЛЬСТВО ВВІЙШЛИ НЕХРИСТИЯНСЬКІ ЗВИЧАЇ, ЯКІ РОЗБЕЩУЮТЬ ЙОГО ПІСЛЯ ВИХОДУ ЗІ ШКОЛИ.

 

І НЕ ДИВНО, ЩО ЯКЩО ЗА СЛОВОМ БОГОМ І ЗАВЖДИ МАЛО ВИБРАНИХ, ТО У НАШ ЧАС ВИЯВЛЯЄТЬСЯ ЇХ ЩЕ МЕНШЕ: ТАКИЙ УЖЕ ДУХ ВІКУ – ПРОТИХРИСТИЯНСЬКИЙ! ЩО БУДЕ ДАЛІ? ЯКЩО НЕ ЗМІНЯТЬ У НАС СПОСОБУ ВИХОВАННЯ І ЗВИЧАЇВ СУСПІЛЬСТВА, ТО БУДЕ ВСЕ БІЛЬШЕ І БІЛЬШЕ СЛАБШАТИ ІСТИННЕ ХРИСТИЯНСТВО, А, ЗРЕШТОЮ, І ЗОВСІМ СКІНЧИТЬСЯ; ЗАЛИШИТЬСЯ ТІЛЬКИ ІМ’Я ХРИСТИЯНСЬКЕ, А ДУХУ ХРИСТИЯНСЬКОГО НЕ БУДЕ. УСІХ ПЕРЕПОВНИТЬ ДУХ СВІТУ. ЩО Ж РОБИТИ? МОЛИТИСЯ.

Вас може зацікавити

10 квітня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

У неділю 24-у після П’ятидесятниці єпископ Афанасій звершив Божественну літургію

Редактор Головний

Великий піст – нескінченна духовна боротьба, або Як постувати сучасному християнину?

Редактор Головний