17.8 C
Lutsk
Неділя, 23 Червень, 2024
Календар

17 травня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 3-а після Пасхи. Глас 2.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМц. Пелагії, діви Тарсійської (бл. 290).

Сщмч. Єразма, єп. Формійського (303). Сщмч. Альвіана, єп. Анейського, та учнів його (304). Сщмч. Сильвана, єп. Газького, із ним 40 мучеників (311). Прпп. НикитиКирилаНикифораКлимента й Ісаакія, братів Алфанових (Сокольницьких) у Новгороді (XIV-XV).

Сщмч. Іоанна пресвітера (1942). Сщмч. Миколая диякона (1943).

Староруської ікони Божої Матері (1570).

Євангельські Читання

Діян., 17 зач., VI, 8 – VII, 5, 47-60. Ін., 13 зач., IV, 46-54.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

СВ. СТЕФАН ГОВОРИТЬ: “ВСЕВИШНІЙ НЕ У РУКОТВОРНИХ ХРАМАХ ЖИВЕ… ЯКИЙ ДІМ СТВОРИТЕ МЕНІ, ГОВОРИТЬ ГОСПОДЬ, АБО ЯКЕ МІСЦЕ ДЛЯ СПОКОЮ МОГО?”

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ТІЛЬКИ НЕРУКОТВОРНИЙ ХРАМ СЕРЦЯ Є БОГОВМІСНИМ, ЯК СКАЗАВ ГОСПОДЬ: “ХТО ЛЮБИТЬ МЕНЕ, ТОЙ БУДЕ БЕРЕГТИ СЛОВО МОЄ; І ОТЕЦЬ МІЙ ВОЗЛЮБИТЬ ЙОГО, І МИ ПРИЙДЕМО ДО НЬОГО ТА ОБИТЕЛЬ У НЬОГО СТВОРИМО”. ЯК ЦЕ СТВОРЮЄТЬСЯ – НЕОСЯЖНО ДЛЯ НАС; АЛЕ ВОНО ТАК Є, БО ОЧЕВИДНО БУВАЄ, ЩО ТОДІ “БОГ ДАЄ НАМ ХОТІННЯ ТА ДІЮ ЧЕРЕЗ СВОЄ БЛАГОВОЛІННЯ”.

 

НЕ РОЗДУМУЙ ТА ТІЛЬКИ ВІДДАЙ ГОСПОДУ СЕРЦЕ ТВОЄ, А ВІН САМ ВЛАШТУЄ З НЬОГО ХРАМ СОБІ, АЛЕ ВІДДАВ НЕРОЗДІЛЬНО. ЯКЩО БУДУТЬ ЧАСТИНИ НЕВІДДАНІ,ТО З НЬОГО НЕМОЖЛИВО БУДЕ ВЛАСТУВАТИ ЦІЛІСНОГО ХРУМУ, БО ОДНЕ БУДЕ ГНИЛЕ, ІНШЕ РОЗБИТЕ – І ВИЙДЕ, ЯКЩО ТІЛЬКИ ВИЙДЕ, ТО ХРАМ З ДІРАМИ, АБО БЕЗ ДАХУ, АБО БЕЗ ДВЕРЕЙ. А В ТАКОМУ ЖИТИ НЕ МОЖНА; ГОСПОДА У НЬОМУ І НЕ БУДЕ. ТІЛЬКИ ЗДАВАТИСЯ БУДЕ, ЩО ЦЕ ХРАМ, А НАСПРАВДІ – ЯКЕСЬ НАГРОМАДЖЕННЯ.

Вас може зацікавити

25 серпня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

11 січня 2020 року – православний календар

Редактор Головний

29 грудня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний