18.2 C
Lutsk
Середа, 19 Червень, 2024
Всі новини Календар

24 грудня 2022 року – календар з повчанням

Прп. Даниїла Стовпника (489–490).

Мчч. Акепсія та Аіфала (354). Мч. Миракса (VII). Прп. Луки Стовпника (близько 970–980). Прп. Никона Сухого, Печерського, в Ближніх печерах (XII). Сщмч. Феофана, єп. Солікамського, і з ним двох священномучеників і п’яти мучеників (1918); сщмч. Миколая пресвітера (1937); сщмч. Іоанна пресвітера (1941). Прп. Кукші Одеського (1964). Собор Грузинських святих.

Євангельські Читання

Утр. – Мф., 43 зач., XI, 27-30. Літ. – Прп. Кукші: Гал., 213 зач., V, 22 – VI, 2. Лк., 24 зач., VI, 17-23. Ряд.: Єф., 218 зач., I, 16-23. Лк., 72 зач., XIII, 18-29.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“СИЛКУЙТЕСЯ ВВІЙТИ ТІСНИМИ ВОРІТЬМИ”. ТІСНІ ВОРОТА – ЦЕ ЖИТТЯ НЕ ЗІ СВОЄЇ ВОЛІ, НЕ ЗА СВОЇМИ БАЖАННЯМИ, НЕ ДЛЯ УГОДИ СОБІ; ШИРОКІ ВОРОТА – ЖИТТЯ ЗА ВСІМА РУХАМИ ТА ПРАГНЕННЯМИ ПРИСТРАСНОГО СЕРЦЯ, БЕЗ НАЙМЕНШОЇ ВІДМОВИ СОБІ У ЧОМУ-НЕБУДЬ.

 

ТАКИМ ЧИНОМ, ВОРОТА У ЦАРСТВО – САМОСТИСНЕННЯ. СТИСНИ СЕБЕ У ВСЬОМУ – І ЦЕ БУДЕ ТЕ Ж, ЩО НАПРУЖЕННЯ ЧИ УПОР В ДВЕРІ, ЩОБ ВІДКРИТИ ЇХ ТА ПРОТИСНУТИСЯ ЧЕРЕЗ НИХ. ЯК І ЧИМ СЕБЕ СТИСНУТИ? ЗАПОВІДЯМИ БОЖИМИ, ПРОТИЛЕЖНИМИ ПРИСТРАСНИМ РУХАМ СЕРЦЯ. КОЛИ ПОЧИНАЄШ СЕРДИТИСЯ НА КОГОСЬ, ЗГАДАЙ ЗАПОВІДЬ ГОСПОДА: “НЕ ГНІВАЙТЕСЯ ВСЯКО”, І СТИСНИ ТИМ СЕРЦЕ СВОЄ. КОЛИ ПРИЙДУТЬ БЛУДНІ ЗАДУМИ, ПРИВЕДИ НА ДУМКИ ЗАБОРОНУ НАВІТЬ І ДИВИТИСЯ НА ЖІНКУ З БАЖАННЯМ, І СТИСНИ ТИМ СВОЮ ПОХІТЬ.

 

КОЛИ ЗАХОЧЕТЬСЯ ОСУДИТИ КОГОСЬ, ЗГАДАЙ СЛОВО ГОСПОДА, ЩО ЦИМ ТИ РОБИШ СУДДЮ НЕБЕСНОГО НЕВМОЛИМИМ У ВІДНОШЕННІ ДО СЕБЕ, І СТИСНИ ТИМ СВОЮ ЗАРОЗУМІЛІСТЬ. ТАК І У ВІДНОШЕННІ ДО ВСЯКОГО ПОРОЧНОГО РУХУ. ЗБЕРИ ПРОТИ КОЖНОГО З НИХ ВИСЛОВИ БОЖЕСТВЕННОГО ПИСАННЯ ТА ТРИМАЙ ЇХ У ПАМ’ЯТІ.

 

ЯК ТІЛЬКИ ВИЙДЕ З СЕРЦЯ ЯКЕСЬ ДУРНЕ БАЖАННЯ, ТИ ВІДРАЗУ Ж ЗВ’ЯЖИ ЙОГО НАПРАВЛЕНИМ ПРОТИ НЬОГО ВИСЛОВОМ; АБО НАПЕРЕД ОБВ’ЯЖИ ВСІ СВОЇ БАЖАННЯ ТА ПОМИСЛИ БОЖЕСТВЕННИМИ СЛОВАМИ ТА ХОДИ В НИХ: БУДЕШ, НІБИ У ВУЗАХ. АЛЕ В ЦИХ ВУЗАХ – СВОБОДА АБО ВІЛЬНИЙ ШЛЯХ У ЦАРСТВО БОЖЕ.

Вас може зацікавити

У батьківському домі діти мають наповнюватися ніжністю й любов’ю, – прп. Паїсій Святогорець

Редактор Головний

Шлюб – встановлене Богом таїнство любові

Редактор Головний

6 жовтня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний