Мчч. Євстратія, Авксентія, Євгенія, Мардарія та Ореста (284–305). Мц. Лукії діви (304).
Прп. Арсенія (VIII–Х). Прп. Аркадія Новоторзького (XI). Прп. Мардарія, затворника Печерського, в Дальніх печерах (XIII). Свт. Досифея, митр. Молдавського (1693). Прп. Германа Аляскинського (1837). Сщмч. Олександра пресвітера і мч. Іоанна (1920); сщмчч. Володимира, Олександра, Якова, Олексія і Григорія пресвітерів (1937); сщмч. Миколая пресвітера (1938); сщмчч. Єміліана та Василія пресвітерів (1941).
Євангельські Читання
Утр. – Мф., 36 зач., X, 16-22. Літ. – Євр., 308 зач., III, 5-11, 17-19. Мк., 33 зач., VIII, 11-21. Мчч.: Єф., 233 зач., VI, 10-17. Лк., 106 зач., XXI, 12-19.
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
ПЛИВ ГОСПОДЬ З УЧНЯМИ НА ІНШУ СТОРОНУ МОРЯ, А ВОНИ ЗАБУЛИ ВЗЯТИ ХЛІБІВ, І МАЛИ З СОБОЮ ТІЛЬКИ ОДИН ХЛІБ, І СТАЛИ ДУМАТИ, ЯК ТУТ ЇМ БУТИ.
ВІДАЮЧИ ПОМИСЛИ ЇХНІ, ГОСПОДЬ НАГАДАВ ПРО НАСИЧЕННЯ ЧОТИРЬОХ ТА П’ЯТИ ТИСЯЧ НАРОДУ, ПІДВОДЯЧИ ЇХ ДО УПОВАННЯ НА ТЕ, ЩО ПРИ НЬОМУ НЕ ПОМРУТЬ З ГОЛОДУ, ХОЧА БИ І ЖОДНОГО ХЛІБА ВОНИ НЕ МАЛИ.
СКІЛЬКИ ТРИВОГ НАВОДЯТЬ ІНКОЛИ НА КОЖНОГО ПОМИСЛИ ПРО НЕВІДОМЕ МАЙБУТНЄ! ЗАСПОКОЄННЯ ВІД ЦИХ ТРИВОГ ОДНЕ – УПОВАННЯ НА ГОСПОДА, А ОЖИВЛЕННЯ ТА УКРІПЛЕННЯ ЧЕРПАЄТЬСЯ ВІД РОЗУМНОГО РОЗГЛЯДУ ТОГО, ЩО ВЖЕ БУЛО З НАМИ І З ІНШИМИ.
НЕ ЗНАЙДЕТЬСЯ ЖОДНОЇ ЛЮДИНИ, ЯКА БИ У СВОЄМУ ЖИТТІ НЕ ПЕРЕЖИЛА ВИЗВОЛЕННЯ ВІД БІДИ АБО НЕСПОДІВАНИХ ПОВОРОТІВ ЖИТТЯ НА КРАЩЕ. ЗГАДКАМИ ПРО ТАКІ ВИПАДКИ Й ОЖИВЛЯЙ ДУШУ СВОЮ, КОЛИ ПОЧНУТЬ МУЧИТИ ЇЇ СУМНІ ДУМКИ ПРО ТЕ, ЯК БУТИ. БОГ УСЕ ВЛАШТУЄ НА КРАЩЕ І ТЕПЕР, ЯК БУВАЛО РАНІШЕ. ДОВІРСЯ ЙОМУ; ЩЕ ДО ТОГО, КОЛИ ВИЗВОЛИШСЯ ВІД БІДИ, ВІН ПОШЛЕ ТОБІ БЛАГОДУШНІСТЬ, ПРИ ЯКІЙ І НЕ ПОМІТИШ БІДИ СВОЄЇ.
“ТОГО, ХТО ПОКЛАДАЄТЬСЯ НА ГОСПОДА, МИЛІСТЬ ВІДВІДАЄ”. РОЗГЛЯДАЙ ДОСВІД ЦЬОГО В СВЯЩ. ПИСАННІ, У ЖИТІЯХ СВЯТИХ, У СВОЄМУ ЖИТТІ ТА ЖИТТІ ЗНАЙОМИХ ТВОЇХ І ПОБАЧИШ, ЯК У ДЗЕРКАЛІ, ЯКИМ “БЛИЗЬКИМ Є ГОСПОДЬ ДО ВСІХ, ХТО ЗВЕРТАЄТЬСЯ ДО НЬОГО”. І ПЕРЕЖИВАННЯ ЗА ДОЛЮ СВОЮ НЕ ОБУРЯТЬ ДУШІ ТВОЄЇ.