21.4 C
Lutsk
Четвер, 18 Липень, 2024
Всі новини Календар

26 грудня 2021 року – календар з повчанням

Неділя 27-а після П’ятидесятниці, святих праотців. Глас 2.
Різдвяний піст.
Дозволяється риба.

Совершается служба с полиелеемМчч. ЄвстратіяАвксентія, ЄвгеніяМардарія та Ореста (284-305). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМц. Лукії  (304).

Прп. Арсенія Латрійського (VIII-X). Прп. Аркадія Новоторзького (XI). Прп. Мардаріязатворника Печерського (XIII). Свт. Досифея, митр. Молдавського (1693) (Рум.).

Сщмч. Олександра пресвітера і мч. Іоанна (1920). Сщмчч. Володимира, Олександра, Якова, ОлексіяГригорія пресвітерів (1937). Сщмч. Миколая пресвітера (1938). Сщмчч. ЄміліанаВасилія пресвітерів (1941).

Євангельські Читання

Утр. – Єв. 5-е, Лк., 113 зач., XXIV, 12-35. Літ. – Кол., 257 зач., III, 4-11 (Неділі 29-ої). Лк., 76 зач., XIV, 16-24 (Неділи 28-ої). Мчч.: Єф., 233 зач., VI, 10-17. Лк., 106 зач., XXI, 12-19.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“БАГАТО ЗВАНИХ, АЛЕ МАЛО ВИБРАНИХ”. ЗВАНІ – ЦЕ ВСІ ХРИСТИЯНИ, ВИБРАНІ Ж – ЦЕ ТІ З ХРИСТИЯН, ЯКІ І ВІРУЮТЬ, І ЖИВУТЬ ПО-ХРИСТИЯНСЬКОМУ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

У ПЕРШІ РОКИ ХРИСТИЯНСТВА ДО ВІРИ ЗАКЛИКАЛА ПРОПОВІДЬ; МИ Ж ПРИЗВАНІ САМІ НАРОДЖЕННЯМ ВІД ХРИСТИЯН ТА ВИХОВАННЯМ СЕРЕД ХРИСТИЯН. І СЛАВА БОГУ! ПОЛОВИНУ ДОРОГИ, ТОБТО ВСТУП У ХРИСТИЯНСТВО ТА ВКОРІНЕННЯ ОСНОВ ЙОГО У СЕРЦЕ З САМОГО ДИТИНСТВА, МИ ПРОХОДИМО БЕЗ ВСЯКИХ СКЛАДНОСТЕЙ.

 

ЗДАВАЛОСЯ Б, ТИМ МІЦНІШОЮ ПОВИННА БУТИ ВІРА І ТИМ СПРАВНІШИМ ЖИТТЯ ВВЕСЬ НАСТУПНИЙ ЧАС. ВОНО ТАК І БУЛО; АЛЕ З ПЕВНОГО ЧАСУ СТАЛО У НАС НЕ ТАК БУТИ. У ШКІЛЬНЕ ВИХОВАННЯ ДОПУЩЕНІ НЕХРИСТИЯНСЬКІ ОСНОВИ, ЯКІ ПСУЮТЬ ЮНАЦТВО; У СУСПІЛЬСТВО ВВІЙШЛИ НЕХРИСТИЯНСЬКІ ЗВИЧАЇ, ЯКІ РОЗБЕЩУЮТЬ ЙОГО ПІСЛЯ ВИХОДУ ЗІ ШКОЛИ.

 

І НЕ ДИВНО, ЩО ЯКЩО ЗА СЛОВОМ БОГОМ І ЗАВЖДИ МАЛО ВИБРАНИХ, ТО У НАШ ЧАС ВИЯВЛЯЄТЬСЯ ЇХ ЩЕ МЕНШЕ: ТАКИЙ УЖЕ ДУХ ВІКУ – ПРОТИХРИСТИЯНСЬКИЙ! ЩО БУДЕ ДАЛІ? ЯКЩО НЕ ЗМІНЯТЬ У НАС СПОСОБУ ВИХОВАННЯ І ЗВИЧАЇВ СУСПІЛЬСТВА, ТО БУДЕ ВСЕ БІЛЬШЕ І БІЛЬШЕ СЛАБШАТИ ІСТИННЕ ХРИСТИЯНСТВО, А, ЗРЕШТОЮ, І ЗОВСІМ СКІНЧИТЬСЯ; ЗАЛИШИТЬСЯ ТІЛЬКИ ІМ’Я ХРИСТИЯНСЬКЕ, А ДУХУ ХРИСТИЯНСЬКОГО НЕ БУДЕ. УСІХ ПЕРЕПОВНИТЬ ДУХ СВІТУ. ЩО Ж РОБИТИ? МОЛИТИСЯ.

Вас може зацікавити

22 грудня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Чи можуть у Церкві “розвінчати подружжя”

Редактор Головний

Відразу два села стали на коліна: на Любешівщині попрощалися із полеглим захисником

Редактор Головний