23.3 C
Lutsk
Четвер, 11 Серпень, 2022
Всі новини Календар

16 січня 2022 року – календар з повчанням

Неділя 30-а після П’ятидесятниці, перед Богоявленням. Глас 5.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПередсвято Богоявлення. Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрор. Малахії  (бл. 400 г. до Р.Х.). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМч. Гордія (IV).

Прп. Женев’єви Паризької (512).

Сщмч. Василія пресвітера (1938).

Євангельські Читання

Утр. – Єв. 8-е, Ін., 64 зач., XX, 11-18. Літ. – Неділі перед Богоявленням: 2 Тим., 298 зач., IV, 5-8. Мк., 1 зач., I, 1-8.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ПЕРЕД ЯВЛЕННЯМ ГОСПОДА НАРОДУ ТА ПОЧАТКОМ ЙОГО СПРАВИ ЗВЕРШЕННЯ ДОМОБУДІВНИЦТВА НАШОГО СПАСІННЯ, БУВ ПОСЛАНИЙ СВ. ІОАН ПРЕДТЕЧА, ЩОБ ПІДГОТУВАТИ ДО ПРИЙНЯТТЯ ЙОГО. ПІДГОТОВКА ПОЛЯГАЛА У ЗАКЛИКУ ДО ПОКАЯННЯ. І ПОКАЯННЯ З ТОГО ЧАСУ СТАЛО ШЛЯХОМ ДО ГОСПОДА СПАСИТЕЛЯ ТА ПЕРЕДПОЧАТКОМ ВІРИ У НЬОГО.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

САМ СПАСИТЕЛЬ ПОЧАВ ПРОПОВІДЬ СВОЮ СЛОВАМИ: “ПОКАЙТЕСЯ – І ВІРУЙТЕ У ЄВАНГЕЛІЄ” (МК. 1, 15). ПОКАЯННЯ ТА ВІРА ОДНЕ ДО ОДНОГО ДОПОМАГАЮТЬ ОСЯГНУТИ СПАСІННЯ. ПОКАЯННЯ ОБТЯЖУЄ ЙОГО ТЯГАРЕМ ГРІХІВ ТА ЛЯКАЄ СУДОМ ПРАВДИ БОЖОЇ. АЛЕ ПРИХОДИТЬ ВІРА ТА ВКАЗУЄ ЙОМУ ВИЗВОЛИТЕЛЯ, ЯКИЙ ВЗЯВ НА СЕБЕ ГРІХИ СВІТУ.

ТОЙ, ХТО КАЄТЬСЯ, ПРИЛІПЛЮЄТЬСЯ ДО ВИЗВОЛИТЕЛЯ, І, СКЛАВШИ ТЯГАР ГРІХІВ СПОВІДДЮ, РАДІСНО ТЕЧЕ УСЛІД ЙОМУ, ШЛЯХОМ ЙОГО ЗАПОВІДЕЙ. ВІРА ТАКИМ ЧИНОМ НАРОДЖУЄТЬСЯ З ПОКАЯННЯ ТА НЬОМУ І ҐРУНТУЄТЬСЯ.

 

МІЦНО ТРИМАЙСЯ ВІРИ ТОЙ, ХТО КАЄТЬСЯ З ПОЧУТТЯМ ВИЗВОЛЕННЯ. ВІРА ЖИВА ВІД ПОКАЯННЯ. БЕЗ ПОКАЯННЯ ВОНА НІБИ БЕЗ ЦІЛЮЩОГО СТРУМУ ДЕРЕВЦЕ, МЛЯВА ТА НЕ ЖИТТЄЗДАТНА.

Вас може зацікавити

Без батька залишилися троє дочок: У Тоболах клірики єпархії звершили Чин відспівування Захисника України

Редактор Головний

17 травня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

29 листопада 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний