13.5 C
Lutsk
Четвер, 13 Червень, 2024
Всі новини Календар

25 березня 2023 року – календар з повчанням

Седмиця 4 Великого посту.Субота 4 тижня Великого посту. Поминання померлих. Великий піст.
Прп. Феофана спов., Сігріанського (818).

Прав. Фінеєса (близько 1500 р. до Р. Х.). Свт. Григорія Двоєслова, папи Римського (604). Прп. Симеона Нового Богослова (1021). Св. Олександра Державін спов., пресвітера (1933); сщмчч. Іоанна Плеханов, Константина Соколова пресвітерів, прмч. Володимира (Волкова) (1938); сщмч. Сергія Скворцова пресвітера (1943).Ліддської, нерукотворної (на стовпі), ікони Божої Матері (I).

Читання

На літ.: – Ап.: Євр. 6:9-12 (зач. 313). За упокій: 1Кор. 15:47-57 (зач. 163). Єв.: Мк. 7:31-37 (зач. 31). За упокій: Ін. 5:24-30 (зач. 16).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

«І вийдуть ті, хто творив добро, у воскресіння життя, а ті, хто чинив зло – у воскресіння суду» (Ін. 5:29).

Ось чим усе скінчиться! Як річки течуть кожна у своє море, так течія життів наших прийде, нарешті, кожне в місце за характером своїм. І ті, які воскреснуть у життя, будуть на суді, але суд тільки закарбує їхнє виправдання і визначення на життя; тоді як інші воскреснуть тільки для того, щоб вислухати засудження на вічну смерть.

Життя і смерть їхні визначаються вже зараз тим, що одні роблять живі діла, а інші – діла мертві й такі, що умертвляють. Живі діла ті, що звершуються за заповідями з радістю духу, на славу Божу; умертвляють діла ті, що звершуються всупереч заповідям, з забуттям Бога, на догоду собі і пристрастям своїм. Мертві діла – і всі ті, які, хоч за формою не противні заповідям, але робляться без усякої думки про Бога і вічне спасіння через будь-які види себелюбства. Бог – життя; те тільки й живе, у чому є частина Його. І ось у кого тільки мертві справи, той прямо йде і останнього дня вийде на приречення на смерть; а у кого справи всі живі, той йде і останнього дня вийде на отримання вічного життя.

Вас може зацікавити

21 вересня 2020 року – православний календар

Редактор Головний

У Камені-Каширському попрощалися із загиблим воїном

Редактор Головний

Як поводитися після Причастя?

Редактор Головний