18.2 C
Lutsk
Середа, 19 Червень, 2024
Всі новини Календар

23 серпня 2023 року – календар з повчанням

Cедмиця 12 після П’ятидесятниці. Успенський піст.
Мчч. архідиякона Лаврентія, Сікста папи, Фелікісима та Агапіта дияконів, Романа, Римських (258). Блж. Лаврентія, Христа заради юродивого, Калузького (1515). Сщмч. В’ячеслава Закедського пресвітера (1918); сщмч. Афанасія Кислова пресвітера (1937). Друге знайдення і перенесення мощей прп. Савви Сторожевського, Звенигородського (1998).

Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: 2Кор. 6:11-16 (зач. 182). Єв.: Мк. 1:23-28 (зач. 4).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Біс славив Спасителя, а Спаситель сказав йому: “замовкни і вийди” (Мк.1:25). Біси ніколи нічого не говорять і не роблять із доброю метою: завжди в них щось зле на думці. Так було і тут. Господь, не викриваючи підступів їхніх, одним словом припинив: “замовкни і вийди”. Не хотів Він довго вести мову з лукавим духом. Тут нам урок. Мало-мало що гарненьке вдасться комусь зробити, одразу підсідає біс і починає сурмити у вуха: ти такий і такий.

 

Не слухай і не входь у розмову з цим улесливим, а одразу навідріз скажи: “замовкни і вийди”; і слід його проведи зітханням і докором собі, і місце його окади скорботною молитвою. Він хоче породити зарозумілість і самопочуття, і з них потім роздмухати самовихваляння і марнославство, – всі такі помисли і почуття, які в духовному житті те саме, що злодії в життєвому побуті. Як ці, забравшись у дім, оббирають добро хазяйське, так і ті своїм укоріненням у душі все добре в ній нищать і геть викидають, так що нічого вже не залишається, за що потім похвалив би Господь.

Вас може зацікавити

3 жовтня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Архієреї єпархії взяли участь у святкуваннях з нагоди 425-річчя перенесення Почаївської чудотворної ікони

Редактор Головний

5 грудня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний