6.1 C
Lutsk
Середа, 28 Лютий, 2024
Всі новини Календар

24 липня 2022 року – календар з повчанням

Неділя 6-та після П’ятидесятниці. Глас 5-й.

Спомин чуда вмц. Євфимії всехвальної, що ним Православ’я утвердилося (451).

Мч. Киндея пресвітера (III–IV). Рівноап. вел. княгині Ольги, у Святому Хрещенні Єлени (969). Знайдення мощей сщмч. Іларіона, архієп. Верейського (1998).

Ржевської, або Оковецької (1539), та Борколабівської ікон Божої Матері.

Євангельські читання

Утр. – Єв. 6-те, Лк., 114 зач., XXIV, 36-53. Літ. – Рим., 110 зач., ХII, 6-14. Мф., 29 зач., IX, 1-8 (про зцілення розслабленого в Капернаумі). Свв.: 2 Кор., 181 зач., VI, 1-10. Лк., 33 зач., VII, 36-50.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ГОСПОДЬ ПРОЩАЄ ГРІХИ РОЗСЛАБЛЕНОМУ. РАДІТИ БИ, АЛЕ ЛУКАВИЙ РОЗУМ ВЧЕНИХ КНИЖНИКІВ ГОВОРИТЬ: “ЦЕЙ ХУЛИТЬ”.

 

НАВІТЬ КОЛИ ВІДБУЛОСЯ ЧУДО ЗЦІЛЕННЯ РОЗСЛАБЛЕНОГО, У ПІДТВЕРДЖЕННЯ ДЛЯ НАС ІСТИНИ, ЩО “СИН ЛЮДСЬКИЙ МАЄ ВЛАДУ НА ЗЕМЛІ ПРОЩАТИ ГРІХИ”, І ТОДІ НАРОД ПРОСЛАВИВ БОГА, А ПРО КНИЖНИКІВ НІЧОГО НЕ ГОВОРИТЬСЯ, ТОМУ ЩО ВОНИ І ПРИ ЦЬОМУ ПЛЕЛИ ЯКІСЬ ЛУКАВІ ПИТАННЯ.

 

РОЗУМ БЕЗ ВІРИ – КАВЕРЗНИЙ, ЩОРАЗУ КУЄ ЛУКАВІ ДУМКИ І СПЛІТАЄ ОСУДИ НА ВСЮ ВІРУ. ЧУДЕСАМ ТО НЕ ВІРИТЬ, А ВИМАГАЄ НЕЙМОВІРНОГО ЧУДА. АЛЕ КОЛИ ВОНО ТАКИ ВІДБУЛОСЯ І ЦЕ ЗОБОВ’ЯЗУЄ ДО ПОКІРНОСТІ ВІРИ, ВІН НЕ СОРОМИТЬСЯ УХИЛИТИСЯ, ПЕРЕКРУЧУЮЧИ АБО ВИКРИВЛЕНО ТЛУМАЧИВШИ ЧУДНІ ДІЇ БОЖІ.

 

ТАК ЖЕ СТАВИТЬСЯ ВІН І ДО ДОКАЗІВ ІСТИНИ БОЖОЇ. ВСІ ДОКАЗИ ЙОМУ ДЕМОНСТРУЮТЬ У ДОСТАТНІЙ КІЛЬКОСТІ, АЛЕ ВІН І ЇХ ПІДДАЄ СУМНІВУ. ЯКЩО РОЗІБРАТИ ВСІ ЙОГО ПРЕТЕНЗІЇ, ТО ПОБАЧИШ, ЩО ВСЕ У НИХ ОДНЕ ЛИЦЕМІРСТВО, ХОЧА ЙОГО МОВОЮ ЦЕ НАЗИВАТИМЕТЬСЯ РОЗУМНІСТЮ, ТОМУ МИМОВОЛІ ПРИХОДИШ ДО ВИСНОВКУ, ЩО РОЗУМ І ЛИЦЕМІРСТВО – ЦЕ ОДНЕ І ТЕЖ САМЕ.

 

У ПИТАННІ ВІРИ АПОСТОЛ ГОВОРИТЬ: “МИ РОЗУМ ХРИСТОВИЙ МАЄМО”. ЧИЙ ЖЕ РОЗУМ У ЛЮДЕЙ ПОЗА ВІРОЮ? ЛУКАВОГО. ТОМУ Й ВІДМІННОЮ ЙОГО РИСОЮ СТАЛО САМЕ ЛИЦЕМІРСТВО.

Вас може зацікавити

Архіпастир звершив святкове богослужіння з нагоди 30-ї річниці освячення храму с. Люб’язь. ФОТО

Редактор Головний

18 липня – день пам’яті прп. Афанасія Афонського

Редактор Головний

26 листопада 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний