Cедмиця 12 після П’ятидесятниці. | Успенський піст. |
Свт. Єміліана спов., єп. Кізіцького (815–820). Свт. Мирона чудотворця, єп. Критського (близько 350). Мчч. Єлевферія та Леоніда. Прп. Григорія, іконописця Печерського, в Ближніх печерах (ХII). Прп. Григорія Синаїта (ХIV). Перенесення мощей прпп. Зосими і Савватія Соловецьких (1566). Прмч. Іосифа (Баранова) (1918); сщмчч. Миколая Прозорова і Сергія Тихомирова пресвітерів (1930); сщмч. Миколая Шумкова пресвітера (1937); сщмч. Никодима (Кроткова), архієп. Костромського (1938). Сщмч. Сергія Чорнобильського (Бондаренка) (1937). Друге перенесення мощей прпп. Зосими, Савватія і Германа Соловецьких (1992). Толзької ікони Божої Матері (1314). |
Євангельські Читання
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
Господь почав проповідь Свою так: “Настав час і наблизилось Царство Боже: покайтеся і віруйте в Євангеліє” (Мк.1:15). Наприкінці століть теж буде сказано: “настав час, наблизилося Царство”; але буде додано не “покайтеся і віруйте”, а “виходьте на суд”. Час покаяння і трудів самовиправлення скінчився; давай кожен звіт у тому, що тілом зробив доброго чи злого. Отже, поки час, поспішіть скористатися ним на своє спасіння.
Обійми Отчі відчинені до прийняття всіх, хто приходить зі щирим почуттям розкаяння про минуле, і з бажанням попрацювати Богу надалі старанним виконанням заповідей Його святих. Для кожного з нас кінець віку – смерть: вона двері в інше життя. Частіше поглядай у нього і точніше для себе визначай: що ж потім? – і визначивши без жаління себе, візьмися до праці, щоб заготовити неготове до вступу туди, де радість нескінченна, і до відсторонення всього, що може надати право слугам темряви зовнішньої взяти над нами гору й заманити у свою область, звідки не буде вже виходу.