25.3 C
Lutsk
Неділя, 14 Липень, 2024
Календар

23 лютого 2021 року – календар з повчанням

Седмиця загальна.Глас 4.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСщмч. Харалампія і з ним мчч. ПорфиріяВаптоса і трьох мучениць (202).

Мцц. дів Єнафи Валентини і Павли (308). Св. Галини (III). Блгв. Кн. Анни Новгородської (1050). Прп. Прохора Печерського (1107). Прп. Лонгина Коряжемського (1540).

Сщмч. Константина пресвітера (1918). Сщмчч. Петра і Валеріана пресвітерів (1930).

Ікони Божої Матері “Вогневидна”.

Євангельські Читання

2 Пет., 67 зач., II, 9-22. Мк., 60 зач., XIII, 14-23.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

Якщо хто вам скаже: ось, тут Христос, або: ось там – не вірте“. Христос Господь, Спаситель наш, влаштувавши на землі Св. Церкву, благоволив перебувати у ній, як глава її, оживитель її та правитель. Тут Христос, у Православній нашій Церкві, і в іншій якій-небудь немає Його. І не шукай, не знайдеш. Тому, якщо хто з неправославного збіговиська прийде до тебе і стане переконувати: у нас Христос, не вір. Якщо почуєш від кого: у нас апостольська спільнота, і в нас Христос, не вір. Апостолами заснована Церква перебуває на землі; це Православна Церква. І тут Христос. А та, що вчора утворена, спільнота не може бути апостольською, бо у ній немає Христа. Якщо когось почуєш, що говорить: у мені говорить Христос, а між тим він Церкви цурається, пастирів її знати не хоче та таїнствами не освячується – не вір йому: у ньому не Христос, а іншій дух, який присвоює собі ім’я Христа, щоб відволікати від Христа Господа і від Св. Церкви Його. І нікому не вір, хто буде тебе переконувати у чомусь, що чуже Церкві. Усіх таких визнавай знаряддями брехливих проповідників.

Вас може зацікавити

27 липня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

7 травня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

24 травня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний