18.2 C
Lutsk
Середа, 19 Червень, 2024
Всі новини Календар

22 грудня 2023 року – календар з повчанням

Cедмиця 29 після П’ятидесятниці. Різдвяний піст.
Зачаття праведною Анною Пресвятої Богородиці. Пророчиці Анни, матері прор. Самуїла (1100 р. до Р. Х.). Свт. Софронія, архієп. Кіпрського (VI). Прп. Стефана Новосіятеля (912). Сщмч. Володимира Виноградова пресвітера (1919); сщмч. Володимира Джуринського пресвітера і мц. Євфросинії Джуринської (1920); сщмчч. Василія Ягодіна й Олександра Буравцева пресвітерів (1937). 

Ікони Божої Матері, йменованої «Несподівана Радість» (XVII).

Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: Євр. 7:18-25 (зач.317); Прав. Анні: Гал. 4:22-31 (зач. 210). Єв.: Лк. 21:37-22:8 (зач. 108); Прав. Анні: Лк. 8:16-21 (зач. 52).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Увійшов сатана в Іуду і навчив його, як зрадити Господа: той погодився і зрадив. Увійшов сатана тому, що були відчинені для нього двері. Внутрішнє наше завжди замкнене; Сам Господь стоїть зовні і стукає, щоб відчинили. Чим же воно відчиняється? Співчуттям, схильністю, згодою. У кого все це хилиться на бік сатани, у того він і входить; у кого, навпаки, все це хилиться на бік Господа, у того входить Господь. Що входить сатана, а не Господь, у цьому винна сама людина. Не допускай сатані угодних думок, не співчувай їм, не налаштовуйся за навіюванням їхнім, і не погоджуйся на них, – сатана походить-походить близько, та й відійде: адже йому ні над ким не дано влади. Якщо ж заволодіває він кимось, то тому, що той сам себе віддає йому в рабство.

Початок усьому злу – думки. Не допускай поганих думок і назавжди зачиниш тим двері душі твоєї для сатани. А що думки приходять недобрі – що ж робити; без них нікого немає на світі, і гріха тут ніякого немає. Прожени їх, і всьому кінець; знову прийдуть, знову прожени – і так все життя. Коли ж приймеш думки і станеш ними займатися, то не дивно, що і співчуття до них з’явиться; тоді вони стануть ще невідв’язнішими. За співчуттям підуть погані наміри то на ті, то на інші недобрі справи. Невизначені наміри визначаться потім прихильністю до одного якогось; починається вибір, згода і рішучість – ось і гріх усередині! Двері серця відчинені навстіж. Як тільки згода відбувається, вскакує всередину сатана, і починає тиранити. Тоді бідна душа, як невільник або як в’ючна тварина, буває гнана і стомлюється у скоєнні неналежних справ. Не допусти вона поганих думок – нічого б такого не було.

Вас може зацікавити

28 травня 2024 року – календар з повчанням

Редактор Головний

15 цитат Блаженнішого Митрополита Онуфрія про піст

Редактор Головний

16 травня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний