18.3 C
Lutsk
Субота, 22 Червень, 2024
Всі новини УПЦ

Тілесне здоров’я не допомагає людині, якщо вона має душевні недуги, – Предстоятель

Блаженніший Митрополит Онуфрій у своїй проповіді в день пам’яті преподобного Агапіта Печерського, лікаря безмездного, розповів, чому мати духовне здоров’я не менш важливо, ніж тілесне. 

«Преподобний Агапіт, який тут на землі прославився дивними зціленнями, які він випрошував у Бога для людей, він і сьогодні предстоїть перед престолом Божим і допомагає людям, які приходять до нього з вірою, з любов’ю до Бога, і вони отримують зцілення тілесних недугів, а ще більше душевних», — зазначив Архіпастир.

За словом Першосвятителя, «наші тілесні хвороби важкі, але душевні ще важчі. Буває так, що люди в душі так страждають, що легше б було, щоб якісь хвороби тілесні були у них, аніж в душі його мучать демони і пристрасті».

Блаженніший владика підкреслив, що, прославляючи пам’ять преподобного Агапіта, ми молимося, щоби він просив Бога послати нам те, що потрібно для спасіння.

«Перше — здоров’я духовне і душевне. Бо без здоров’я духовного і тілесне здоров’я не допомагає людині. По-друге, підкріпив наші тілесні немощі, щоб ми могли звершувати своє земне служіння, звершувати його так, щоб нашим життям прославлялось Пресвяте ім’я Боже», — сказав він.

Його Блаженство пояснив, що таке життя є правильним: «коли людина живе так, що не себе прославляє, а Бога, не себе величає, а Бога. Коли ми так живемо, то наше життя завершується на землі, але продовжується у Вічності, у Царстві Небесному, у тому блаженстві, де знаходиться преподобний Агапіт, який разом з усіма святими прославляє єдиного в Трійці Бога».

Вас може зацікавити

4 липня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Напередодні неділі 16-ої після П’ятидесятниці єпископ Афанасій звершив всенічне бдіння у кафедральному соборі

Редактор Головний

16 листопада 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний